Nosorožce sú jedny z najväčších žijúcich suchozemských cicavcov. Milujú bahenné kúpele a poobednú siestu.
V Malajzii tak už žije len jedna samica z tohto ohrozeného druhu nosorožcov.
Nájdené rohy majú podľa polície veľmi vysokú hodnotu a boli určené na export do juhovýchodnej Ázie.
Od roku 2007 zabili pašeráci v Afrike najmenej 7100 nosorožcov, vo voľnej prírode tak zostáva už len približne 25000 kusov týchto zvierat.
Zoologická záhrada Dvůr Králové nad Labem nenechala nič na náhodu a začala odrezávať svojim 21 nosorožcom rohy.
Špeciálne vycvičené psy pomáhajú v Juhoafrickej republike zastaviť vybíjanie nosorožcov pytliakmi. Psí strážcovia stopujú a chytajú lovcov v Krugerovom národnom parku.
Americká firma Pembient chce do dvoch rokov uviesť na trh umelý roh nosorožca. Jej šéf Matthew Markus sa domnieva, že to zastaví zabíjanie týchto vzácnych zvierat.
V Keni podpálili hromady zhabaných sloních klov, dovedna vážiacich 105 ton, ktoré by mali na čiernom trhu hodnotu takmer 140 miliónov eur.
Dnes dopoludnia príde desiatka nosorožcov o svoj roh. Pracovníci sú skúsení a šikovní, operácia prebieha s dokonalou presnosťou.
V Zambii sa vysokým tempom rozmohol nelegálny lov chránených zvierat. Ide hlavne o levy, nosorožce, slony a leopardy. Dôvodom nárastu pytliactva je zvyšujúca sa nezamestnanosť.
Zabijaci útočia, keď je mesiac v splne. Privážajú si so sebou výbavu, ku ktorej patrí puška. Obeťou je mladý nosorožec dvojrohý z Krugerovho parku.
V zoologickej záhrade v českom meste Dvůr Králové nad Labem uhynula samica nosorožca tuponosého severného (Ceratotherium simum cottoni).
Zoo pred piatimi rokmi poslala do Kene štyri severné biele nosorožce v nádeji, že v prirodzenom prostredí sa zvieratá prirodzenou cestou rozmnožia.
V Zimbabwe sa za minulých dvadsať rokov znížil počet nosorožcov o dve tretiny. S odvolaním sa na zástupcu miestnych národných parkov o tom informovala agentúra AFP.