Generálny tajomník OECD José Ángel Gurría sa ocitol s premiérom Petrom Pellegrinom vo videu, ktoré sa inšpirovalo scénou z Matrixu.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Štúdia OECD potvrdila, že stredná vrstva sa oslabuje. Náklady na jej živobytie rastú rýchlejšie ako jej zárobky, rýchlejšie sa zadlžejú.
ZUZANA KUSÁ: V roku 2017 v Rakúsku začínala stredná trieda čistým mesačným príjmom na člena domácnosti 1547 eur, na Slovensku sumou 449 eur.
Stredná trieda pôsobí ako loď v nepokojných vodách. Vlády musia preto načúvať obavám ľudí a chrániť a podporovať jej životnú úroveň, tvrdí OECD.
Premiér Pellegrini rokoval s rumunskou predsedníčkou vlády Vioricou Dancilaovou v Banskej Bystrici.
Zmenami vyplývajúcimi z technologického pokroku je ohrozených na Slovensku takmer 70 % pracovných miest, tvrdí šéf OECD José Ángel Gurría.
Zastrpovanie veku odchodu do dôchodku nie je podľa Ángela Gurríu dobrý nápad. Dú ústavy by sa nemali dávať žiadne čísla, hovorí.
Slovenská ekonomika by mala v tomto roku rásť 4,3-percentým tempom, prognózuje OECD.
"Stovky miliónov ľudí sú dnes v lepšej pozícii, aby dokázali kontrolovať svoju budúcnosť." povedal José Ángel Gurría, generálny tajomník Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.
BRANISLAV ONDRUŠ: Vyrovnaný rozpočet Sociálnej poisťovne na rok 2020 dokazuje, že jej hospodárenie je udržateľné a dokonca sa môže zlepšovať.
Stredná a východná Európa bude v nasledujúcich rokoch čeliť významnému vplyvu automatizácie a náhrade mnohých súčasných pracovných miest strojmi.
IGOR DANIŠ: Problém nášho vysokého školstva je nízky podiel bakalárskych absolventov. Vláda síce podporila tvorbu profesijne orientovaných bakalárskych programov...
PETER JAVŮREK: Politici oslavujú ekonomické ukazovatele, zatiaľ čo ekonómovia začínajú varovať: možno sa svetové hospodárstvo blíži k ďalšiemu útesu.
Slovensko sa bude počas predsedníctva v ministerskej rade Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zameriavať na digitalizáciu.
Na olympiádach zbierajú zlaté, strieborné a bronzové medaily, no spoločnosť o ich úspechoch veľa nevie. Nenamáhajú si svaly, ale mozog.
Slovenskí učitelia sa v najnovšej štúdii vypracovanej organizáciou OECD dlhodobo nachádzajú na najhorších priečkach porovnávaných štátov.
Slovensko má spomedzi krajín OECD najväčší podiel pracovných miest, ktoré v budúcnosti môžu vykonávať roboty.
Rumunsko je pre Slovensko podľa šéfa slovenskej vlády aj významným hospodárskym partnerom.
Daňová reforma amerického prezidenta Donalda Trumpa spôsobila veľké narušenie globálneho toku investícií.
Slovensko je najrovnostárskejšia krajina v rámci štátov OECD. Potom nasleduje Japonsko a Poľsko.