K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo, nespokojnosť sa hromadí a ochota diskutovať upadá. Dokážeme nájsť fóra, kde by sme diskutovať vedeli a chceli?
K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo a nespokojnosť sa hromadí. Pomôžu nám nové občianske fóra, aj keď ich politici budú ignorovať?
Ako by mali vyzerať spoločenské systémy či fóra, ktoré predídu premene dlhodobo ignorovanej nespokojnosti do násilnej vzbury?
Ako diskutovať tak, aby sme iný názor nevnímali ako ohrozenie a útok proti nám samým?
Z predošlej diskusie vyplýva, že sme pre zmierenie ochotní urobiť veľa. Ako teda budovať mosty v praxi? Všetci chceme diskutovať. Teraz je vaša šanca!
Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!
Vyhrotené konflikty škodia nám všetkým. Prečo sa potom zo zmierenia stáva floskula? Nájdeme odpoveď skôr v tom, s čím sa zmieriť (ne)dá? Zapojte sa do férovej a otvorenej diskusie!
Prečítajte si odpovede lídrov kandidátky relevantných politických strán, zapojte sa do diskusie a využite aj svoj hlas. Už 8. júna máme možnosť pretaviť slová do akcie v eurovoľbách.
Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!
Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!
Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!
Najvyšší čas zatiahnuť ručnú brzdu. Atentát na premiéra Roberta Fica otriasol spoločnosťou a jej súdržnosťou. Bude to pre nás budíčkom? Upokojujme napätie slušným dialógom.
Suverénna, demokratická a obranyschopná - takú chceme EÚ. Nezhodujeme sa však, či má byť aj silnejšia a jednotnejšia. Sú naše požiadavky na EÚ realistické? Zapojte sa do diskusie!
Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?
Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?
Chceme prezidenta, ktorý nebude dbať najmä o svojich politických spojencov a nebojí sa konfrontácie s protikandidátmi. Favorit volieb sa však diskusiám vyhýba. Máme si zvykať?
Potrebujeme pokoj, okuliare alebo „ruskiy mir”? O čom sú tieto prezidentské voľby a sme spokojní s úrovňou verejnej diskusie v kampani?
Každý protest je zo svojej podstaty politický. Nemal by však byť zneužitý na presadzovanie záujmov „politických skrachovancov“. Nie len na tom sa zhodujeme v diskusii. Zapojte sa do jej pokračovania!
Aká je pravá tvár protestov? Kedy sa z nesúhlasu stáva protest? A aká je jeho rola v demokratickej spoločnosti? Zapojte sa do novej diskusie!
Zmeny v trestných kódexoch nás rozdeľujú viac, ako sme očakávali. Napriek tomu nachádzame mnohé zhody medzi tábormi. Nie je namieste prehodnotiť návrhy? Zapojte sa do pokračovania diskusie!