V prvých troch mesiacoch roka pochádzala tretina elektrickej energie v Spojenom kráľovstve z veterných fariem.
Biopalivá, elektromobilita, alebo aj projekty pre využívanie vodíka sú nástroje, ktoré slúžia na znižovanie emisií v doprave.
Okolo roku 2045 budeme odpájať Bohunice, to tiež vytvorí manká vo výrobe elektriny, tvrdí Ján Mykhalchyk Hradický, analytik Útvaru hodnoty za peniaze.
Ministri životného prostredia a energetiky G7 sa dohodli na urýchlení rozvoja obnoviteľných zdrojov energie a vyzvali na zníženie spotreby zemného plynu.
Návratnosť fotovoltických zariadení sa dnes hýbe v rozmedzí od 6 do 12 rokov.
Ak by vláda nezasiahla vôbec, firmy by sa dostali do problémov. Treba mať na pamäti, že je to náklad a musí sa zaplatiť, tvrdí analytik.
Skladovanie energie by mohlo prispieť k riešeniu energetickej krízy v Európe, no v plánovaní sa skladovaniu nevenuje dostatočná pozornosť.
Záujem domácností o príspevky na tepelné čerpadlá, kotly na biomasu, slnečné kolektory a fotovoltické panely rastie. R
O týždeň v pondelok o 15. hodine tak SIEA spustí podporu pre tepelné čerpadlá a kotly na biomasu.
Ako informoval rezortný štátny tajomník Karol Galek (SaS), výzvu v objeme 56 miliónov eur vyhlásia v najbližších dňoch.
Aj keď stop stav na pripájanie nových obnoviteľných zdrojov energie do elektrickej siete štát oficiálne zrušil v apríli tohto roka, nové elektrárne napriek tomu nerastú.
Niektorí výrobcovia zelenej elektriny sa sťažovali, že repowering nakoniec nebude dobrovoľný, ale pre zhruba 400 z nich bude povinný.
Dokopy tak ide o 232 miliónov eur.
Očakáva sa tiež, že miestne samosprávy zrýchlia schvaľovanie nových solárnych a veterných projektov.
Nová sekcia sa zameria na nasadzovanie energeticky efektívnych technických riešení a podporu využívania energie z obnoviteľných zdrojov.
Nová schéma podpory môže znamenať, že výrobcovia OZE nebudú schopní splácať úvery, ktoré na výstavbu zariadení pre ekologické získavanie energie dostali.
Peniaze na podporu pôjdu z plánu obnovy, ale aj z Modernizačného fondu.
Zriadenie nových káblov cez Gabčíkovo - Gönyű – Veľký Ďur a Rimavskú Sobotu – Sajóivánka (MR) trvalo štyri roky a stálo 70 miliónov eur.
Stane sa tak vďaka vyhláseniu medzinárodného fóra vedcov.
Spoliehanie sa na vyšší podiel OZE pochádzajúci z pálenia dreva v domácnostiach a hra so štatistickými údajmi podľa nej nie je správna cestou.