Veterná energetika v Česku dlhodobo stagnuje, a to tak z hľadiska inštalovaného výkonu, tak z pohľadu výroby.
Slovensko je bohatá krajina na zdroje geotermálnej energie, napriek tomu ich využíva iba hŕstka podnikateľov.
Elektrina zo zelenších zdrojov vytláča spaľovanie uhlia a iných pevných palív. Ide o prínos pre životné prostredie, ale bude to niečo stáť.
Británia sa prvýkrát od priemyselnej revolúcie v 19. storočí obišla celý jeden týždeň bez elektriny vyrobenej z uhlia.
O dotácie na slnečné kolektory bol znova veľký záujem. Slovenské domácnosti si v V. kole projektu Zelená domácnostiam II rozdelili 800 tisíc eur za sedem minút.
Prvýkrát sa v projekte Zelená domácnostiam II stalo, že sa medzi domácnosti nerozdelila celá vyčlenená dotácia na zelenú energiu.
Slovenské domácnosti nestratili záujem o podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE).
Slovenské domácnosti sa v utorok môžu uchádzať o dotáciu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE).
Ministerstvo hospodárstva ruší od stredy pri obnoviteľných zdrojoch energie (OZE) tzv. stop stav na ich pripájanie do siete.
O prvé poukážky na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie budú môcť domácnosti požiadať už v priebehu marca 2019.
Obnoviteľné zdroje energie sa do roku 2040 stanú najväčším zdrojom výroby elektriny.
Návrh tzv. uhoľnej komisie v Nemecku na ukončenie výroby elektrickej energie z uhlia najneskôr koncom roka 2038 vyvolal vlnu kritiky.
Štát neumožňuje pripájanie nových zdrojov zelenej elektriny a zasahuje do slobody podnikania, tvrdí Veronika Galeková z fotovoltickej asociácie.
Parlament schválil návrh dvadsiatky opozičných poslancov, ktorý má zabrániť tomu, aby sa na Slovensku spaľovalo ako biomasa kvalitné drevo.
Slovensku k splneniu záväzkov voči EÚ chýba až 640 gigawatthodín (GWh) zelenej elektriny. Uviedla to asociácia fotovoltického priemyslu.
Nemecko chce v nasledujúcich troch rokoch zvýšiť výrobu veternej a solárnej energie o ďalších osem gigawattov.
Na úplné zabezpečenie Nemecka elektrickou energiou z ekologických zdrojov bude treba 2,5 % plochy krajiny.
Väčšina Slovákov nechce uhlie. Vyplýva to z prieskumu organizácie Greenpeace Slovensko vypracovaného v spolupráci s prieskumnou agentúrou Median SK.
Do dvadsiatich rokov bude polovica potrebnej energie pochádzať z obnoviteľných zdrojov a zemného plynu, tvrdí štúdia.
Portugalsku sa v marci vďaka priaznivému počasiu prvýkrát podarilo pokryť mesačnú spotrebu elektriny z obnoviteľných zdrojov.