Mesto bolo pod kontrolou militantov z organizácie Islamský štát od mája 2015. Za menej než rok zničili džihádisti víťazný oblúk i ďalšie pamiatky.
Úrady majú v súčasnej dobe projekt na obnovu starovekého mesta Palmýra a odstránenie všetkých škôd, ktoré tam vznikli.
"Zničíme všetko!“ vykrikujú novodobí barbari z teroristického tzv. Islamského štátu. Bolo tak už po prvom vpáde do sýrskej historickej Palmýry.
Ruské vojenské letectvo zničilo v Sýrii tri kolónie teroristov z extrémistickej organizácie Islámský štát (IS), ktorá sa snažila preraziť z hlavnej bašty v mestečku Rakka na historickú Palmýru.
Ruské ministerstvo obrany odmietlo správu agentúry Reuters o ďalších dvoch obetiach z radov ruských vojakov zúčastňujúcich sa na bojoch o sýrske mesto Palmýra.
Prvých 187 ruských ženistov dorazilo do oslobodeného sýrskeho mesta Palmýra a začalo ihneď s odmínovacími prácami.
Sýrska armáda s podporou ruského letectva opäť dobyla sýrske mesto Palmýra, ktoré bolo v rukách tzv. Islamského štátu (IS).
Vojaci sýrskej armády a spriazneného libanonského hnutia Hizballáh sa dostali k okraju mesta Palmýra, z ktorého sa snažia vyhnať džihádistov z tzv. Islamského štátu.
Islamskí teroristi najnovšie nielen podmínovali všetky historické pamiatky v Palmýre, ale v tesnom susedstve aj celé rovnomenné mesto v provincii Homs.
Ruské ministerstvo obrany zverejnilo videozáznamy nasnímané bezpilotným lietadlom, ktoré dokazujú rozsah škôd napáchaných IS na archeologickej lokalite Palmýra.
Radikáli z takzvaného Islamského štátu (IS) v Sýrii opäť ničia historickú Palmýru.
Sýrska armáda a príslušníci Ľudových milícií odrazili počas víkendu ďalší pokus teroristov z tzv. Islamského štátu dobyť leteckú základňu T-4, známu ako Et Tijas.
Sýrska armáda s pomocou ruského letectva stabilizovala situáciu v Palmýre. Oznámilo to vo štvrtok ruské ministerstvo obrany.
Militanti tzv. Islamského štátu sa pri opätovnom vpáde do sýrskej Palmýry mohli zmocniť aj systému protivzdušnej obrany. Uviedol americký generálporučík Townsend.
Mesto v roku 1980 zapísali do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pred začatím občianskej vojny v Sýrii v roku 2011 ho navštevovalo 150 000 turistov ročne.
V čase, keď nielen obyvatelia Aleppa oslavujú porážku teroristov, časť verejnosti skloňuje „obrovské civilné straty spôsobené Asadovými vojakmi" a opätovný vpád IS do Palmýry.
Islamskí teroristi z IS sú opäť v historickej sýrskej Palmýre, kde ešte pred vyhnaním narobili nevyčísliteľné škody na historických pamiatkach.
Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault kritizoval Rusko za "istú formu sústavného zavádzania" v sýrskom konflikte.
Sýrske púštne mesto Palmýra znovu padlo do rúk džihádistickej organizácie Islamský štát (IS).
Príslušníci extrémistickej organizácie Islamský štát, ktorí opäť vstúpili do starobylého sýrskeho mesta Palmýra, boli nútení stiahnuť sa do jeho okrajových štvrtí.