Od začiatku pandémie covidu-19 v roku 2020 si ľudstvo stále viac uvedomuje, že zdravie nášho druhu je úzko prepojené s ostatnými živočíchmi.
Predstaviteľ regulačného orgánu Európskej únie pre lieky na rozdiel od amerického prezidenta uviedol, že pandémia covidu sa ešte neskončila.
Výsledky celoštátneho testovania v USA ukázali, aké ničivé boli posledné dva roky pandémie covidu-19 pre deväťročných školákov, najmä pre tých najzraniteľnejších.
Evidujú návštevnosť aj zahraničných turistov vo veľkej miere z Nemecka, hlavne nemeckých dôchodcov, ale aj maďarských či poľských turistov.
Primáty v zoologických záhradách a safari parkoch trávili počas prvého lockdownu viac času osamote a prijímali menej potravy.
Viac ako polovica spotrebiteľov na Slovensku zmenila počas pandémie nákupné správanie. Na internete kupujeme najmä potraviny, kozmetiku a lieky.
Ani takmer tri roky od začiatku pandémie tak vedci stále nepoznajú jej prvotnú príčinu.
Po covide tu máme opičie kiahne, ale aj prvý prípad západonílskej horúčky. Máme sa týchto chorôb obávať? Odborníci hovoria, že nie, ale opatrní by sme mali byť.
Ľudia, ktorí prekonali COVID-19, čelia aj dva roky po nákaze zvýšenému riziku mozgových problémov, bežne označovanému "mozgová hmla".
Herečku Soňu Norisovú diváci poznajú z televízie aj filmov, objavuje sa tiež často na pódiu, keď spieva.
Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.
Náklady na prípravu a stavbu pamätníka nemajú presiahnuť 160-tisíc eur. Financie by mali pochádzať najmä z darov.
IGOR DANIŠ: Mnohí ľudia preto stoja už teraz pred dilemou, či sa dať, alebo nedať pred zimou zaočkovať štvrtou dávkou. Rozhodovanie to nebude jednoduché.
Počty nakazených opäť rastú. Môže za to variant omikronu označovaný ako BA.5. Prečo sa šíri, hoci by ho malo teplejšie počasie počas leta skôr brzdiť?
Približne u piatich percent ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, sa vyvinuli dlhodobé problémy s čuchom alebo chuťou.
Pokiaľ cenami za tovary a služby západnú Európu dobiehame, životná úroveň u nás stagnuje, hovorí v podcaste denníka Pravda hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska Michal Horváth.
U lekára pre dospelých preventívnu prehliadku vlani absolvovalo 19 percent z poistencov, ktorí na ňu mali nárok.
Expert tvrdí, že pre krízy, v ktorých sa nachádzame, budeme svedkami ďalších protestov po svete.
Úrad verejného zdravotníctva SR vzhľadom na stúpajúci počet prípadov COVID-19 pripomína sériu odporúčaní, ktoré pomôžu znižovať riziko šírenia nákazy.
Približne 500 párov sa v nedeľu symbolicky hromadne zosobášilo v New Yorku.