Signatárov znepokojili aj nenávistné výroky Oskara Rózsu, ktorý podľa nich hanlivo rozdeľuje občanov SR na základe ich presvedčenia a hodnôt.
Ako zdôvodnil, zavážilo, či a ako by v mene úspechu v súťaži o post prezidenta musel ohýbať svoje sociálnodemokratické hodnoty aj osobné morálne zásady.
S ohlásením kandidatúry by podľa analytikov nemali záujemcovia čakať do septembrových parlamentných volieb.
Čo robili na prelome rokov 1992 a 1993, na čo sa tešili a čoho sa obávali, ktoré momenty za ostatné tri desaťročia vyhodnocujú ako najsvetlejšie a za čo sa naopak hanbia a čo ľutujú?
Vstup samostatného Slovenska do rodiny slobodných a rovných národov, radosť ale aj obavy. Nárast nacionalizmu, neoliberálna ekonomická transformácia či oslabovanie sociálnych práv občanov.
Niekdajší predseda SDĽ Peter Weiss v rozhovore pre Pravdu odhaľuje pozadie vtedajšieho vývoja, o ktorom verejnosť dosiaľ nevedela.
Pred 30 rokmi vrcholili politické rokovania o novej podobe štátoprávnych vzťahov medzi Slovenskou a Českou republikou.
Peter Weiss dostal štátne vyznamenanie Českej republiky, medailu "Za zásluhy I. stupně", prevzal si ho z rúk českého prezidenta Miloša Zemana.
Vniesť viac svetla a najmä vecnosti do diskusie o konflikte na Ukrajine a bezpečnostných výzvach nášho regiónu bolo cieľom on-line diskusie, ktorú moderoval Peter Weiss.
Začiatkom roku si pripomíname vznik slovenskej štátnosti. Je dobré si to ozrejmiť, keďže sme vkročili do roku, v ktorom si pripomenieme 30. výročie významných historických udalostí.
Denník Pravda v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, zastúpenie v SR, pripravil sériu diskusných relácií Slovenská ľavica 2021. Pozrite si posledný, šiesty diel.
Alexander Dubček je mimoriadnou osobnosťou slovenských i československých dejín. Jeho osudy v sebe nesú hlavné nádeje a drámy, radosti i utrpenia 20. storočia.
„Musíme schváliť zákony, aby nehnuteľnosti nemohol kúpiť cudzí štát. Zákaz prijali Maďari aj Fíni,“ reagoval v relácii Peter Weiss, bývalý veľvyslanec v Budapešti, na snahy maďarskej vlády skupovať budovy s väzbou na maďarské dejiny na Slovensku.
"Babišovo hnutie zvládlo zastaviť a obrátiť nepriaznivý trend aj vďaka svojmu silnému profesionálnemu politickému marketingu," upozornil Peter Weiss.
Niektoré kroky Budapešti sa dajú označiť za nebezpečnú a riskantnú politiku, povedal Peter Weiss, bývalý veľvyslanec Slovenska v Maďarsku.
Takmer 32 rokov od zásadnej spoločenskej zmeny sa náš stranícky systém dostal do krízy. Zoskupenia na politickej scéne nedokážu spravovať Slovenskú republiku.
Denník Pravda v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, Zastúpenie v SR, pripravil sériu diskusných relácií Slovenská ľavica 2021. Pozrite si druhý diel.
Hovorí o kríze straníckeho systému, keď na Slovensku vládnu anti-politické strany. „Žijú z marketingu, a politiku zmenili na nemilosrdný hejt,“ povedal v relácii Ide o pravdu Peter Weiss, bývalý politik a diplomat.
Pri výročiach osamostatnenia slovenskej štátnosti sa opakovane ozývali hlasy, že k rozdeleniu spoločného štátu došlo kvôli nedospelosti slovenských voličov, ktorí podľahli nacionalizmu.
Išiel som vtedy do súboja s tým, aby reformné krídlo v strane neprehralo, spomína na prešovský zjazd KSS pred 30 rokmi prvý predseda SDĽ Peter Weiss.