Šesť obcí s asi 5-tisíc obyvateľmi na Žitnom ostrove zaskočil krátko pred Vianocami zákaz piť pitnú vodu z kohútikov a variť z nej. Našli v nej totiž atrazín.
Vianočné sviatky a prídel pitnej vody z barelov. Tak prežili uplynulé dni obyvatelia šiestich obcí na Žitnom ostrove, kde vodári odhalili znečistenie jedovatým pesticídom atrazín.
Krátko pred Vianocami obyvateľov šiestich obcí na Žitnom ostrove zaskočil zákaz piť pitnú vodu z kohútikov a variť z nej. Vodári v nej našli pesticíd atrazín.
JÁN MIŠURA, RENÁTA TVAROŽNÁ: Na Slovensku sa mení klíma, znižuje sa hladina spodných vôd a poľnohospodári bojujú so suchom.
Do roku 2050 narastie celosvetová potreba pitnej vody o viac než 40 percent.
K fontánam na pitie pribudli v centre Bratislavy tri nové. Jedna je na Župnom námestí, druhá na Hodžovom námestí a tretiu ľudia nájdu na Rázusovom nábreží.
Už sú tu! Čím sú tmavšie, tým sú sladšie. A aké sú zdravé! Áno, reč je o čerešniach. Len po nich, preboha, nepite vodu, pretože... Veď viete čo.
Vytrvalé dažde, ktoré postihli v polovici februára južnú časť stredného Slovenska spôsobili prienik povrchovej vody do verejných vodovodov i súkromných studní.
Slovensko sa dostalo do sporu s Európskou komisiou (EK) kvôli predvlaňajšej zmene ústavy, v ktorej až na výnimky sa zakázal vývoz vody do zahraničia.
Slovensko sa bude brániť voči žalobe, ktorú podala poľská firma na Európsku komisiu (EK) pre fakt, že slovenská ústava zakazuje obchodovanie s pitnou vodou.
Horúce a najmä suché počasie spôsobuje, že ľudia míňajú viac pitnej vody ako zvyčajne. Nie však na varenie či hygienu. Polievajú ňou záhrady a napúšťajú bazény.
Klimatické zmeny budú mať vážne dopady aj na Slovensko, no štát sa na zmenu klímy chystá veľmi vlažne. Aj keď vláda prijala stratégiu, chýba jej konkrétny plán.
V tieto horúce dni sa môžu obyvatelia i návštevníci Bratislavy osviežiť v ôsmich pitných fontánkach v centre hlavného mesta.
Bratislavská vodárenská spoločnosť skontrolovala v lesoparku desať studničiek. Pitná voda tečie zo šiestich z nich.
S plnými fľaškami a množstvom otázok. Takto vyzbrojení bývajú Slováci, ktorí si dávajú testovať vodu zo studní.
Trenčianske Teplice ostali cez víkend bez pitnej vody. Poslanci na mimoriadnom zasadnutí zmenili správcu vody, aby sa už odstávka neopakovala.
Dodávka pitnej vody do Trenčianskych Teplíc sa v sobotu zastaví. Dôvodom sú spory medzi dvoma spoločnosťami, ktoré by chceli byť dodávateľom vody.
Gates zverejnil video celého postupu. Na konci videa potom sám vypije pohár vody, ktorá bola takto vyrobená. Technológia má pomôcť rozvojovému svetu.
Život človeka je závislý od rieky. Dunaj totiž zabezpečuje pitnú vodu pre milióny Stredoeurópanov žijúcich v trojuholníku Viedeň - Bratislava - Budapešť.
Minister životného prostredia Peter Žiga chce pre Slovensko zachrániť pitnú vodu tak, že do novely zákona o vodách zaradil ustanovenie o podmienkach jej predaja do zahraničia.