Kým pri klasickej paprike to nie je také bežné, pestovatelia čili sa nad tým nepozastavia.
Na jar krásne kvitnú, na jeseň sa sfarbujú dozlata. Okrem krásy nám tieto ovocné stromy dávajú mimoriadne zdravé plody.
Pestovanie tejto zeleniny zvládne aj začiatočník. Darí sa jej v záhonoch aj v nádobách a v kuchyni s ňou môžete robiť divy.
Pochádza z Ázie, dá sa pestovať aj u nás. Vďaka vydarenej kombinácii vzhľadových a chuťových vlastností sa zvykne nazývať aj jablková hruška.
Sadíme ho na jeseň alebo na jar, nemá vysoké nároky na starostlivosť. Vyznačuje sa dlhovekosťou a poskytuje niekoľko úžitkov.
Spaghetti western je populárna odnož kovbojok. Poznáte však aj špagetovú tekvicu? Vypestujte si túto špecifickú odrodu na spestrenie záhrady aj jedálneho lístka.
Sú užitočné pre naše zdravie a nestoja nás ani cent, pretože si ich môžeme nazbierať celkom bežne vo voľnej prírode. Kto raz podľahol čaru liečivých bylín, ten ich už bude zbierať stále.
Pokiaľ uvažujete, čím vysadiť hluchý kút záhrady, siahnite po čučoriedkach. V záhonoch sa im darí dobre a vy budete mať vždy poruke zásobáreň látok na zlepšenie imunity.
Egreš je zásobárňou vitamínov a minerálnych látok. Najlepšie sú čerstvé plody, ktoré podporujú dobré trávenie a posilňujú cievy.
Stromy, kríky aj rastliny po správnom jarnom reze môžu priniesť veľa kvetov a plodov. Orezané zvyšky potom najlepšie poslúžia ako súčasť kompostovania.
Tisíce stromov čerešní a na nich žiadne plody. Takýto smutný pohľad sa núka na čerešňové sady v maličkej obci Brdárka v okrese Rožňava.
Aj vy argumentujete vetou, že nie je nutné variť doma džemy či zavárať ovocie, keď dnes všetko poľahky kúpite v obchode?
Semená sú bohaté na látky, ktoré rastlina využije na tvorbu svojho nového tela. Pre človeka sú bohatým zdrojom minerálov, stopových prvkov a dobrých tukov.