Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!
Mladí často odmietajú prísť na nedeľný obed k rodičom či starým rodičom, lebo návšteva sa neraz končí hádkou. A môžu za to vraj televízne politické debaty v nedeľu na poludnie.
Najvyšší čas zatiahnuť ručnú brzdu. Atentát na premiéra Roberta Fica otriasol spoločnosťou a jej súdržnosťou. Bude to pre nás budíčkom? Upokojujme napätie slušným dialógom.
Čo nás spája a čo rozdeľuje? Pred čím potrebujeme zachraňovať? Akú chceme spoločnosť, strany či politikov? A vôbec – kto sme „my“ a kto „oni“?
MICHAL HORSKÝ: Slovensko sa blíži k volebnému vyvrcholeniu. Bola však kampaň adekvátnou reflexiou našej verejnej diskusie? V čom je problém? A čo si z toho vziať?
Zhodujeme sa, že Slovensko má problém s kmeňovým myslením „my” verzus „oni”. Kto sme však my? A kto oni? A nie sme náhodou všetci na jednej lodi? Zapojte sa do diskusie!
Elity verzus bežní ľudia ako spoločný menovateľ mnohých konfliktov. Nielen to zhodne vnímame ako zásadný spor. Spája nás však potreba slušného dialógu Zapojte sa teda do pokračovania diskusie!
Volebná kampaň je v plnom prúde a spoločenské konflikty naberajú na obrátkach. Ako dosiahnuť, aby sa zo súťaže ideí nestala „vojna”? Čo nás rozdeľuje a čo spája? Zapojte sa do diskusie!