Desaťtisíc podpisov zbierajú napríklad dôchodcovia, ktorí chceli do politiky vrátiť Mečiara.
IGOR DANIŠ: Rok po parlamentných voľbách je najväčším prekvapením to, že preferencie strán sú zhruba tam, kde boli pred rokom. Po turbulenciách, ktoré sme zažili, to len málokto čakal.
Takmer 32 rokov od zásadnej spoločenskej zmeny sa náš stranícky systém dostal do krízy. Zoskupenia na politickej scéne nedokážu spravovať Slovenskú republiku.
PETER JAVŮREK: V parlamentných voľbách 2020 pôjde o znovurozdanie kariet naľavo – napravo. Ak sa tu bude zjednocovať, potom víťazi „zjednotia“ porazených.
JURAJ DRAXLER: Ak sa nepodarí dať dokopy tímy kompetentných odborníkov, môže sa stať, že chaos na straníckej úrovni prerastie do dlhoročnej politickej krízy.
KARIN ROGALSKA: Od jesene môžeme byť všetci svedkami toho, ako sa postupne radikalizuje politika v oboch po nemecky hovoriacich krajinách Európskej únie.
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Za úspech sa dnes vydáva aj 30-percentná účasť – ako svedčí nadšenie víťazných politikov zo župných volieb.
"Extrémistické a populistické skupiny nachádzajú úrodnú pôdu v mnohých krajinách," vyhlásil pápež František.
STANISLAV MIČEV: Pôsobenie krajnej pravice na európskej politickej scéne po porážke nacizmu v máji 1945 sa neskončilo, ale pokračuje v rozličných formách.
Novinárka Arbana Xharraová je od tohto týždňa členkou najväčšej kosovskej politickej strany PDK.
O zmenách na slovenskej politickej scéne po prezidentských voľbách sme sa rozprávali s politológom Michalom Horským.