V prieskumoch si Harabin, národno-vlastenecký kandidát na prezidenta Slovenskej republiky, drží tretie miesto.
Svoju kandidatúru oznámi 19. januára v Banskej Bystrici.
MARIÁN REPA: Hoci prieskumy treba brať vždy s rezervou, viď. povolebný exit poll, aktuálny prieskum agentúry Focus ukazuje, že v prezidentských voľbách by s prehľadom vyhral Peter Pellegrini.
IGOR DANIŠ: Kiska propagovaním vlastného mena ukázal nielen značnú mieru podnikateľského chytráctva, ale prezradil čo-to aj zo svojich praktík a najmä sa prejavil ako narcista.
Finančný strop necelých 133-tisíc eur určený na prezidentskú kampaň funguje len na papieri.
MARTIN KRNO: Politici, či už tí zákonodarní, alebo v exekutíve, sa často ponosujú, že sa u nás nedodržiavajú zákony.
Všetci kandidáti na prezidenta, okrem jedného, už oznámili ministerstvu financií, koľko oficiálne minuli na predvolebnú kampaň.
Prokuratúra zrušila obvinenie aktivistu Martina Daňa, ktorý v prvom kole nedávnych prezidentských volieb hlasoval dvakrát a ktorý na túto medzeru v zákone upozornil na internete.
Tak sa zdá, že prezidentské voľby našu politickú scénu pekne „rozpohybovali“. Celkom tak, ako si to niektorí politici predstavovali pred nimi? Ani náhodou.
Neúspešný kandidát na prezidenta Milan Melník podal na Ústavný súd sťažnosť, ktorou napadol neústavnosť a nezákonnosť prezidentských volieb.
Expodpredseda KDH Abrhan považuje vidí Pavla Hrušovského v prezidentských voľbách ako porážku, cíti zodpovednosť. V kampani boli podľa neho dve veľké chyby.
Slovenská pošta už rieši, kto bude autorom známky s portrétom budúceho prezidenta Andreja Kisku. Známku plánuje vydať v piatok 13. júna.
Podľa odborníkov mohli Andrej Kiska a Robert Fico na kampaň minúť asi po 2 milióny a Radoslav Procházka okolo 300- až 400-tisíc eur. Najmenej Milan Kňažko.
Kiskovi bude Baťo pomáhať až do jeho inaugurácie 15. júna. Ako bude vyzerať ich spolupráca potom, povedať nechcel.
PETER JAVŮREK: Potrebuje Smer po prezidentských voľbách poriadne vyvetrať? Celkom určite. Čo však potom potrebuje opozícia?
KDH vyzýva prezidenta Ivana Gašparoviča, aby už neprijímal rozhodnutia, ktoré nie sú nevyhnutné pre riadny chod ústavných orgánov.
Ani po úspechu Andreja Kisku v rozhodujúcom kole voľby prezidenta Slováci prakticky nepoznajú budúcu prvú dámu.
Sedem k jednému. Takýmto skóre porazil budúci prezident Andrej Kiska svojho protikandidáta Roberta Fica v krajoch Slovenska.
Prehra Roberta Fica sa začala vo chvíli, keď sa rozhodol kandidovať na prezidentský úrad. Fico bol od začiatku súperom sám sebe.
SVETOZÁR KRNO: Od polovice júna, keď sa končí mandát Ivana Gašparoviča, nedôjde na Slovensku k zásadnej zmene, na ktorú sa väčšina voličov teší a ktorej sa menšina obáva.