V Kyjeve sa nazdávajú, že nesúhlas šéfa Kremľa s úplným prímerím sa dá považovať za dôkaz, že je odhodlaný pokračovať vo vojne.
To sa povie, že mier na Ukrajine vyjednáme za 24 hodín. Ani v minulosti to nešlo za 24 ani za 48 dní a dnes už nikto nehovorí o termínoch.
Ruský prezident sa pýta, kto bude dohliadať na dodržiavanie prímeria na 2000 kilometrov dlhej frontovej línii.
Rusi veria, že získanie kontroly nad Kurskou oblasťou je otázka krátkeho času. Ukrajinci by napriek neúspechu hovorili o psychologickom víťazstve.
Izraelské jednotky sa zatiaľ z Libanonu nestiahli. Na odchod majú 60 dní, ako uvádza prijatá dohoda o prímerí.
Hnutie zároveň obvinilo Izrael zo snahy zmariť úsilie o dosiahnutie dohody o prímerí.
Hamas oznámil, že jeho delegácia sa vráti do Káhiry na rozhovory o dohode, ktorá by zastavila izraelskú ofenzívu v Gaze výmenou za prepustenie rukojemníkov.
Izrael dal palestínskemu radikálnemu hnutiu Hamas týždeň na to, aby prijal dohodu o prímerí a prepustení rukojemníkov.
Olympiáda sa uskutoční od 26. júla do 11. augusta.
Pravdepodobnosť dohody je podľa Izraela zatiaľ 50 na 50.
Predstav si, že strýko Toľja, ktorý dostal šesť rokov za týranie syna, by sa na súde postavil a vyhlásil: "Čujte, občania, nikdy som chlapca nemlátil na Vianoce ani na Veľkú noc!"
Nariadenie šéfa Kremľa ministrovi obrany zabezpečiť počas pravoslávnych Vianoc 36-hodinové zastavenie paľby vyvolalo na ruských diskusných fórach rozpaky.
Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.
Na 400-kilometrov dlhom fronte, kde ukrajinských vojakov od ozbrojených donbaských separatistov delí len niekoľko desiatok metrov, od pondelka zmĺkli zbrane.
Najnovšie prímerie v Donbase bolo dohodnuté 22. júla počas rokovania trojstrannej kontaktnej skupiny, ktoré sa konalo v režime videokonferencie.
Text rezolúcie žiadal zastavenie ozbrojených konfliktov na celom svete, aby sa vlády mohli venovať riešeniu pandémie.
Koalícia prímerie vyhlásila 8. apríla s tým, že má trvať dva týždne.
Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.
OSN situáciu v Jemene ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu nazvala "najhoršou humanitárnou krízou na svete", k čomu prispel aj kolaps systému zdravotníctva.
Len pár hodín pred tým, ako má v provincii Idlib vstúpiť do platnosti prímerie, zahynuli pri útoku sýrskych vládnych síl dvaja tureckí vojaci.