Zosobnením pokoja, vyrovnanosti a intuície je v čínskej mytológii zajac, s ktorým je spájaný nadchádzajúci čínsky nový rok.
Slovensko sa podľa Dmitrija Medvedeva stane súčasťou Štvrtej ríše, kde Nemecko sústredí svoje východoeurópske satelity. Rozpadne sa Európska únia, Spojené kráľovstvo a po občianskej vojne aj USA.
Prečo je inflácia taká vysoká?
Jarné hospodárske prognózy EÚ, ktoré v stredu predstavila Európska komisia (EK), naznačili, že ekonomika eurobloku sa v roku 2021 zvýši o 4,2 percenta a v roku 2022 o 4,4 percenta.
Začiatok očkovania v celej EÚ poskytuje dôvod na opatrný optimizmus z hľadiska oživenia ekonomiky.
Aktuálny výpis obsahuje prognózu dôchodku v pesimistickom, základnom aj optimistickom scenári pri zohľadnení inflácie.
Ešte horšie ako prvé odhady. Našu ekonomiku čaká strmý pád aj podľa letnej prognózy Európskej komisie. Padnúť by mala tento rok o deväť percent.
Slovenské hospodárstvo by malo podľa aktuálnej prognózy eurokomisie v tomto roku klesnúť o 9 %, namiesto predchádzajúceho odhadu 6,7 %.
MICHAL MAJTÁN: Dnes prichádza do úvahy spracovať len viac alebo menej pesimistický variant prognózy. Jej zmyslom je, aby motivovala k hľadaniu opatrení, aby sa neuskutočnila.
Americká ekonomika by mohla v nasledujúcom štvrťroku klesnúť až o 14 %, predpokladajú ekonómovia banky JP Morgan.
Každý rok na Slovensku pribudne viac ako 30 000 nových prípadov onkologických ochorení.
Podľa jednej z najznámejších prognostičiek trendov v spoločnosti sa rok 2019 bude niesť práve v znamení osláv skutočného veku.
Výrazný rast miezd v ekonomike ako aj stúpajúce ceny služieb. To sú podľa odborníkov hlavné faktory, ktoré budú v najbližšom období vplývať na rast inflácie na Slovensku.
MARTIN KOVÁČIK: Slovensko zažíva dobré ekonomické obdobie. Narušiť ho môže colná vojna, ktorú rozpútal americký prezident Donald Trump.
Rast by mal pokračovať aj v rokoch 2018 a 2019 na úrovni 4,0 %, respektíve 4,2 % a to vďaka zlepšujúcim sa podmienkam na trhu práce a nárastu investícií.
Národná banka Slovenska zlepšila odhady rastu slovenskej ekonomiky. Dôvodom sú dobré správy zo zahraničia.
Prognóza Národnej banky Slovenska potvrdzuje podľa premiéra Roberta Fica ciele, ktoré si vláda stanovila na roky 2014 až 2016.
Rast svetovej ekonomiky sa v tomto roku spomalí na 2,9 percenta, čo bude najmenej od globálnej krízy roku 2009, odhaduje MMF.
Medzinárodný menový fond (MMF) zhoršil odhad rastu slovenského hospodárstva na tento i budúci rok.
Prognózy vývoja slovenskej ekonomiky sa po viacerých negatívnych správach z posledných týždňov dočkali aj jednej pozitívnejšej.