Štát mešká s vydaním takmer 15-tisíc cestovných pasov, tvrdí opozičné Progresívne Slovensko.
Štát podľa predkladateľov dostatočne nemyslí na potreby ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením a nemyslí ani na všetkých ľudí, ktorí sa o nich starajú.
Podľa Stohlovej je možné, že časť Polonín a Malej Fatry sa zmenia na prírodný park s nižším stupňom ochrany.
Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.
Vládna koalícia by podľa PS toto mohla ľahko zneužívať, aby bránila občanom kontrolovať, ako verejní činitelia nakladajú s mocou.
Najnovším dôkazom je rušenie Rady pre štátnu službu. Koalícia radu ruší potajomky, narýchlo a bez riadnej náhrady, uviedli progresívci.
Viskupič vstúpil do politiky v roku 2010, keď sa spolu s Igorom Matovičom, Erikou Jurinovou a Martinom Feckom dostali do Národnej rady na kandidátnej listine SaS.
Kým víťaz volieb PS má v pláne pokračovať v členstve vo frakcii Renew Europe (Obnovme Európu), budúcnosť Smeru a Hlasu v niektorej z frakcií je zatiaľ otázna.
Rozhovor s Ľudovítom Ódorom, expremiérom úradníckej vlády a lídrom eurokandidátky Progresívneho Slovenska (PS).
Výsledky eurovolieb nastavené trendy potvrdili. Sme krajinou dvoch táborov a krajinou straníckych dvojčiat, ktoré budú musieť premýšľať, čo ďalej.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Víťazom volieb do europarlamentu je Progresívne Slovensko, o tom niet pochýb. Ale pravda je aj to, že vyhrali národno-konzervatívne sily. Je zaujímavé, ako si každá strana vie interpretovať výsledky volieb po svojom tak, aby to vyhovovalo jej optike a politickému sebavedomiu.
Počet hlasov, ktoré dostalo PS, nemala podľa Šimečku doteraz žiadna strana v európskych voľbách na Slovensku.
JURAJ MARUŠIAK: Hoci od minuloročných parlamentných volieb neuplynul ešte ani rok, eurovoľby prezradili veľa aj o vnútropolitickom vývoji.
Smer berie voličov Hlasu, SNS, no o hlasy s najsilnejšou koaličnou stranou bojuje aj Republika. Kým uhríkovci rastú, Dankova strana sa prepadla.
„Ľudo Ódor je skvelý odborník a PS je jediná opozičná strana, ktorá má šancu v sobotu vyhrať,” uviedol.
Generálnej prokuratúre bolo doručených viacero podnetov od rôznych fyzických a právnických osôb na rozpustenie politickej strany Progresívne Slovensko.
Pravda oslovila desať strán, ktoré v prieskumoch dosahujú hranicu okolo troch a viac percent.
Spôsob, akým to strana robí, je podľa Šimečku lacný a nevkusný.
Ako vnímajú strany eurovoľby v tieni atentátu? Čo hovoria odborníci na kampaň a jazyk oboch táborov?
Prokuratúra uviedla, že predmetné podnety budú vybavené v zákonnej lehote.