Máme pre vás štyri neštandardné možnosti, načo použiť prezervatív v bežnom živote. Upozorňujeme, že tieto triky nemajú so sexom nič spoločného!
V zime ženská pleť reaguje na zmeny počasia, kontrast chladnejšieho a teplého vzduchu a tiež na stúpajúci počet večierkov.
Takmer každý z nás mal na škole tzv. kurz prvej pomoci. Reálne podať prvú pomoc vie však málokto.
V lete sa treba mať pred nepríjemnými osami na pozore.
Kedy volať číslo 155 a čo robiť do príchodu záchranárov? Osvetu na túto tému sa rozhodli robiť zamestnanci Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Väčšina Slovákov si myslí, že by vedeli podať prvú pomoc. Len 38 % však vedelo, že pri resuscitácii je správny pomer stlačení hrudníka a vdychov 30:2. Viete zodpovedať na nasledujúce otázky?
Zdá sa, že zima nám ešte nedáva zbohom. A chladné počasie vyberá daň u našej pokožky. Ako ju najlepšie ochrániť?
Bez kurzu prvej pomoci nie je možné získať vodičský preukaz. Prostredníctvom Krajiny záchrancov môžu žiaci autoškôl absolvovať teoretické základy v pohodlí domova.
Svoju bezvládnu družku, ktorú zasiahol elektrický prúd, hrýzla, niekoľkokrát udrela jej hlavou o perón a močila ju v priekope so špinavou vodou.
Kto si už na svahu spôsobil podvrtnutie, určite vie, že to nie je nič príjemné.
Ľudia si neuvedomujú, že všetci sme rovnako smrteľní, hovorí v rozhovore detský anestéziológ, MUDr. Jozef Köppl.
Prvá pomoc je čím ďalej tým jednoduchejšia, nie je potrebné ju komplikovať. Napriek tomu sa o nej šíria a upevňujú rôzne mýty a povery...
Inšpekcia ministerstva vnútra vyšetrí zásah, pri ktorom mal mladý muž zomrieť preto, že mu bola neskoro poskytnutá prvá pomoc. Na prípad upozornil poslanec Ľubomír Galko.
Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna! Je niekoľko najčastejších situácií, ktoré vyžadujú poskytnutie prvej pomoci. Naučte sa, ako postupovať, ak to bude nutné!
Záchrannej zdravotnej službe trvá priemerne 11 minút, kým príde na miesto nehody. Dovtedy je prvá pomoc v rukách laikov. Vedieť ju poskytnúť môže znamenať záchranu života.
Na dispečingu slúžia zdravotníci minimálne s maturitou zo zdravotníckej školy s bohatou praxou na oddeleniach alebo v záchranke, a preto vedia choroby spoznať už podľa hlasu volajúceho.
Ľudia, ktorí by mohli pomôcť, nerobia nič. Pritom zastaviť krvácanie, opláchnuť popáleninu, pomôcť pri dusení či oživovať by mal vedieť každý človek.
Defibrilátor je vo vyspelých štátoch samozrejmosťou - v hoteloch, na benzínkach, v priestoroch štadiónov. Na Slovensku je v obehu len niekoľko stoviek.
Čo robiť, keď vidíte iného človeka krvácať? Krvácanie je nebezpečné, ako poskytnúť prvú pomoc v prípade krvácania si pozrite v tejto infografike.
Popálil sa niekto pri vás? Ako mu rýchlo pomôcť? Pripravili sme vám krátky kurz prvej pomoci pre prípad popálenia končatín či celého tela.