Medzi obvinenými je okrem iného exminister obrany, bývalý poradca pre národnú bezpečnosť či bývalý minister spravodlivosti.
Bolivijské úrady zadržali generála Juana Josého Zuňigu, ktorý zrejme stál na čele stredajšieho nevydareného pokusu o puč.
Policajti objavili pri raziách aj dokumenty popierajúce existenciu maďarského štátu.
Medzi podozrivými sú aj traja plukovníci.
Podľa žaloby chcela 14-členná skupina vrátane dvoch ruských tajných agentov po skončení volieb obsadiť parlament v Podgorici a zavraždiť vtedajšieho premiéra.
Odvolaný generálny sekretár venoval svoj pracovný čas aj príprave odvolania vedenia SAKFST.
Kvôli podozreniu z podielu na minuloročnom pokuse o puč zatkla turecká polícia ďalších 115 ľudí. V sobotu si tisícky ľudí v uliciach pripomenuli prvé výročie zmareného prevratu.
Nórsko udelilo politický azyl štyrom armádnym dôstojníkom a vojenskému atašé z Turecka, ktorí mali obavy z represálií po vlaňajšom pokuse o vojenský prevrat v ich krajine.
Minister hovoril s tureckými partnermi o tom, čo sa stalo po neúspešnom puči, kde sú problémy medzi EÚ a Tureckom a o opatreniach na zvýšenie vzájomnej dôvery.
Bezmála polovica Rusov nemá ani poňatia, aký historický míľnik by si v týchto dňoch mali pripomínať. Tým, čo to vedia, zas chýba jednotný názor na udalosti spred štvrťstoročia.
So Slovenkou Sylviou Tiryaki, ktorá sa podľa tureckých médií ocitla na zozname údajných pučistov zo zahraničia, je v kontakte náš Generálny konzulát v Istanbule.
Podľa bezpečnostného analytika Iva Samsona potlačený prevrat jednoznačne najviac pomohol prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi a jeho vízii prezidentského systému.
Súd v Ankare uvalil v súvislosti s piatkovým zmareným pokusom o puč väzbu na ďalších 68 ľudí. Prezident Erdogan uviedol, že pri puči len o vlas unikol smrti.
Grécky premiér Alexis Tsipras v telefonáte tureckému kolegovi Binalimu Yildirimovi oznámil, že Grécko začalo súdne konanie s vojakmi, ktorí v sobotu ušli do Grécka.
Davy zaplnili ulice hlavného mesta afrického štátu Burundi po tom, čo tamojší armádny generál oznámil "prepustenie" prezidenta.
Boje medzi jemenskou armádou a povstalcami z vplyvného klanu Hautíovcov, ktoré v pondelok vypukli v hlavnom meste Saná, po niekoľkých hodinách prerušilo prímerie.
Medzinárodné spoločenstvo ostro skritizovalo vojenský puč v Thajsku, kde vo štvrtok prvýkrát začal platiť zákaz nočného vychádzania.
Šéf líbyjskej armády nariadil zadržanie skupiny dôstojníkov a politikov, ktorí sa v krajine pokúsili o vojenský prevrat.
Bangladéšsky súd udelil trest smrti 152 vojakom za účasť na vzbure z roku 2009. Vzbura si vtedy vyžiadala 74 obetí, medzi nimi boli desiatky vojenských veliteľov.