Super riešenie, ak nemáte priestor, no i tak chcete zopár kilogramov vlastných zemiakov.
Lanovka v Nitre môže prilákať masy, ale s rizikom, že zaplatí daň ako Demänovská dolina. Alebo môže Pyramída zažiariť ako inšpirácia v prírodnom turizme.
Vedci vo Veľkej pyramíde v egyptskej Gíze objavili za hlavným vchodom skrytú deväť metrov dlhú chodbu, ktorá by mohla viesť k ďalším objavom.
RTVS sa bude uchádzať o získanie prostriedkov z plánu obnovy, určených výzvou na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov.
Pyramídy v Gíze sa západne od Nílu týčia ako pravidelné horské pásmo už 4 500 rokov. Cheopsova pyramída zaberá plochu 5,2 hektára a v čase svojho vzniku sa vypínala do výšky 146 metrov.
Civilizácia starovekého Egypta ovplyvnila celý svet a táto výstava je vyjadrením uznania i nádeje.
Teraz si samozrejme všetci kladú otázky, čo sa nachádza vo vnútri objaveného priestoru a za akým účelom vznikol.
Pyramídu, ktorá je v základni širšia ako štyri futbalové ihriská (je to 4-krát viac ako spodok Cheopsovej pyramídy v Gíze), podľa legendy postavil obor.
Prvé rozhlasové vysielanie sa v slovenskom éteri ozvalo 3. augusta 1926, bratislavské televízne štúdio začalo vysielať 3. novembra 1956.
V Paríži vyrastie tretia najvyššia stavba v meste. Bude vysoká 180 metrov. Sklenenú pyramídu pomenujú Tour Triangle.
Plocha ponúkne návštevníkom príjemné posedenie priamo pod unikátnou obrátenou pyramídou, ale aj možnosť vypestovať si vlastnú úrodu zeleniny.
Zobor, Pyramída či Dražovský kostolík v sebe ukrývajú viac, ako len skvelý výhľad na Nitru a okolie. Napríklad tajomstvo najstaršieho kláštora či najstaršej písomnosti na Slovensku.
Jedna z najznámejších stavieb Paríža oslavuje svoje 25. narodeniny. V koho hlave sa zrodila myšlienka na ňu a čo o nej možno vôbec netušíte?