MARIÁN REPA: Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne opatrenia. To by si mala by uvedomiť aj naša vláda, lebo krátkodobým rozdávaním peňazí môže predísť dlhodobým problémom.
ZDENKA KOLLÁROVÁ: Človek pýta, či to na vláde preratúvali celý týždeň. Hoci stihnúť toľko tlačoviek, krízové štáby, vládu a pomedzi to televízne relácie je aj na koňa priveľa.
Prepad o päť až desať percent, 75- až 130-tisíc nezamestnaných. Aj tak vyzerá ekonomická budúcnosť Slovenska.
Na to, čo spraví pandémia so slovenskou ekonomikou sa denník Pravda pýtal analytika spoločnosti Finlord.cz Borisa Tomčiaka.
ĽUBOŠ PAVELKA: V dôsledku pandémie koronavírusom sa ekonomiky ocitajú v situácii, akú poznáme z rozprávky o Šípkovej Ruženke.
Svetová ekonomika by sa podľa Konferencie Spojených národov pre obchod a rozvoj mohla dostať do recesie.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Koncepty udržateľného rozvoja či hodnoty za peniaze už treba hodiť do koša. Mohla by ich vymeniť koncepcia zodpovedného rozvoja.
Celosvetové spomaľovanie ekonomického rastu malo Slovensko prekonať vďaka rozbehnutiu nitrianskej automobilky Jaguar. Lenže všetko je trochu inak.
Slovenská ekonomika sa v treťom štvrťroku výrazne spomalila, medziročný rast dosiahol 1,3 %. Nemecko sa len tesne vyhlo recesii vďaka spotrebiteľom.
MARTIN KRNO: Viac sú na vážkach politické dôsledky recesie. Do popredia sa derú populistickí a extrémistickí lídri, ktorí šíria spolu so skepsu aj šovinistické nálady.
Nemecký export v septembri nečakane výrazne posilnil, čo vyvolalo dohady, že najväčšia európska ekonomika sa možno vyhne recesii.
Obavy z ekonomickej krízy na Slovensku silnejú od začiatku augusta. Problémy z roku 2008-2009 však podľa analytikov Slovensku zatiaľ nehrozia.
Pravdepodobnosť hospodárskej recesie v Nemecku vzrástla na takmer 60 percent, teda na najvyššiu úroveň od prelomu rokov 2012 a 2013.
Britskému hospodárstvu vážne hrozí recesia, prvá od finančnej krízy pred zhruba desiatimi rokmi.
Nemecká ekonomika v treťom kvartáli klesne a prepadne sa do recesie. Vyplýva to z interných dokumentov nemeckej vlády.
Nemecká ekonomika by mohla v lete opäť klesnúť, keďže priemyselná produkcia sa znižuje pre nedostatok nových objednávok.
Americké akcie v stredu výrazne oslabili, kľúčový Dow Jonesov index má za sebou najhlbší percentuálny prepad od začiatku roka.
Plánovaný odchod Británie z Európskej únie už možno stlačil britskú ekonomiku do technickej recesie.
Slovensko brzdí, ale bude ešte aspoň dva roky nadpriemerne bohatnúť. Štát by mal investovať do infraštruktúry a do posilnenia školstva, vedy a výskumu.
Odchod Británie z Európskej únie bez dohody alebo obchodný spor so Spojenými štátmi by mohli stiahnuť Európsku úniu do recesie.