ANTON MARINČIN: Máme ľudí, pôdu, financie, ale stále to viazne – a problém je najskôr v tom, že to nikto neriadi.
JAROSLAV GILÁNI: Ekonomika pracuje vo vysokých obrátkach, ľudia utrácajú zarobené alebo vypožičané peniaze a jediné obavy z budúceho vývoja majú finanční experti a politici.
ANTON MARCINČIN: V minulých týždňoch sme prešli ďalších päť okresov, ktoré ašpirujú na zaradenie medzi najmenej rozvinuté.
ŠTEFAN DOMONKOS: Priepastné regionálne rozdiely Slovenska sa často spomínajú medzi najzávažnejšími problémami nášho štátu.
Piataci zo západného Slovenska dosiahli pri dokazovaní vedomostí zo slovenčiny a z matematiky lepšie výsledky ako ich spolužiaci z východu.
Celkové investície do 12 najchudobnejších slovenských okresov by mali do konca roku 2020 dosiahnuť výšku 1,149 miliardy eur, z toho z verejných zdrojov 829,8 milióna eur.
Kedy sa to u nás vlastne začalo, že v parlamente sedí toľko Bratislavčanov, a vôbec poslancov, ktorí súčasný život v iných častiach krajiny poznajú len z počutia?
Vláda mieni cielene podporovať okresy, v ktorých je počet ľudí bez práce stále alarmujúci. Okresy, ktoré zostali "pod čiarou", však netaja, že ich zákon sklamal.
Podporný program zo strany Európskej komisie by mal podľa ekonóma Igora Kissa pomôcť znižovať príjmové nerovnosti v Európe. Kľúčové je však pokračovanie v reformách.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: V štúdiu Dialóg 89 pred 25 rokmi jeden z diskutujúcich kritizoval starý režim aj za to, že juh a juhovýchod Slovenska zostal nerozvinutý.