Plat je, samozrejme, veľmi dôležitý, kde sa lepšie platí, tam sa ľudia hrnú. Žiakom pripomínam, aby nemali veľké oči, nech nečakajú hneď veľký zárobok, hovorí Čurillová.
Prezentáciu kolekcií haute couture v Paríži uzatvorili svojou veľkolepou prehliadkou taliansky ateliér.
V malej tmavej dielni v ukrajinskom Záporoží stojí figurína s kovovými náramenníkmi a jednoduchými mečmi a čaká na ďalšie stredoveké zápolenie.
Malé či veľké mäsiarske podniky, obchody, rôzne potravinárske prevádzky berú aj nezaučených ľudí, len aby udržali chod firiem.
Na Slovensko pritiahla známeho blogera a spisovateľa Huga Jacometa, s ktorým sa Pravda zhovárala, tvorba krajčírskeho salónu rodiny Mucskovcov.
Bratislavu navštívil už tretíkrát, zapáčila sa mu. Objavil v nej totiž umenie, ktoré hľadá po celom svete.
V stredoveku deťom na hranie stačil drevený koník či kravička. Bábiky sa v tom čase považovali za magické - nemali oči, aby človeku neukradli dušu.
Premiér predstavil svoje návrhy druhého sociálneho balíčka. Nevyhol sa ani téme školstva či osobných ambícii.
Na trhoch si nemusíte pochutnať len na cigánskej, popíjať iba burčiak či varené víno, nemusíte si tiež kupovať len oblečenie so štítkom made in China alebo Vietnam.
VERONA ŠIKULOVÁ: V piatok sa konali v Pezinku Keramické trhy.
Slovensko je podľa rôznych kritérií považované za vidiecku krajinu, ktorej kostrou by malo byť poľnohospodárstvo. To však živorí. Má vôbec nejakú perspektívu?
VERONA ŠIKULOVÁ: V niektorých rodinách sa remeslo dedí po meči. Majnholdovci sú stará hrnčiarsko-džbánkarská família už mnoho generácií.
Kým pred niekoľkými rokmi sa dala na slovenskej pivnej mape nájsť prevažne len overená klasika, dnes domáci trh piva zažíva malú revolúciu.
Jubilejný 25. ročník festivalu Dni majstrov ÚĽUV zavíta do ulíc Starého Mesta Bratislavy už tento víkend 5. až 6. septembra.
To, čo je pre iných odpad, je pre niekoho tvorivý materiál. Majster ľudovej tvorby Tibor Koblíček vyrába z unikátnej rohoviny trúbky, vábničky a dokonca aj gajdy.
V piatok sa Košičania zasa pokúsia prekonať rekord s najväčším počtom tanečníkov - obyvateľov z jedného mesta. Na Hlavnej ulici sa bude tancovať štvorylka.
Dokázal nemožné. Začiatkom roka 2015 sa Martin Horňák po niekoľkoročnom úsilí ocitol v dielni pri meste Kjóto, v ktorej majstri udržiavajú raritné remeslo.
Dielňu vytvorili v zariadení pre seniorov pred dvoma mesiacmi. Práca s hlinou sa seniorom zapáčila a ich výrobky dokonca zaplnili stánok na vianočných trhoch.
Frank Meisler má takmer deväťdesiat a stále pracuje. Jeho plastiky inšpirované židovstvom dostali i Margaret Thatcherová a päť amerických prezidentov.
Najskôr sa svojmu koníčku venoval popri zamestnaní, po troch rokoch mu dal prednosť a otvoril si vlastnú dielňu. Umeleckého rezbára zo Slovenska si všimli i v zahraničí.