Slovenské potraviny: zlepšenie o slepačí krok.
Mere môže osloviť skupinu ekonomicky slabších zákazníkov na Slovensku.
Zákazníkov v predajniach začalo pribúdať.
Spoločnosť sa pri propagácii produktov na Slovensku zamerá na online komunikáciu.
Podporiť slovenských výrobcov by mal hlavne štát, tvrdí v rozhovore zástupca veľkých reťazcov.
Ministerstvo životného prostredia predbežne rokuje s obchodnými reťazcami o nahradení jednorazových mikroténových vreciek kompostovateľnými.
Pandémia obrátila život naruby už dávno pred vianočnými sviatkami. Ale tesne pred ich vyvrcholením pandemické a obchodnícke ingrediencie navodili atmosféru Vianoc, aká tu ešte nebola.
Mnohých ľudí zaskočili cez víkend opáskované alebo igelitom prekryté pulty, či zákaz vstupu do celých častí obchodov. Pozrite sa, ako to v predajniach vyzeralo.
Ľuďom obmedzenie predaja nepotravinového tovaru strpčí vianočné sviatky, predajcom spôsobí neodvratné škody a spôsobí aj výpadky v príjmoch štátu, dôvodia obchodníci.
Na ceny pečiva tlačí nielen pandémia, ale i zvýšenie nákladov na platy. Pekárov kvária aj nízke odbytové ceny, ktoré ani zďaleka nezohľadňujú náklady na výrobu.
Novelou zákona sa rozširuje okruh skutkových podstát neprimeraných podmienok v obchode s potravinami.
Po reštarte predaja slovenskej jahňaciny prichádza Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) s ďalším projektom zameraným na podporu predaja slovenskej diviny.
Slovensko vrátane ďalších krajín strednej a východnej Európy by sa mohlo po odznení koronakrízy stať atraktívnejšie pre investorov a zvýšiť tak podiel v globálnych dodávateľských reťazcoch.
Obchodné zväzy nie sú v otázke nedeľného predaja v obchodoch po koronakríze jednotné. Zhoda nie je ani v koalícii.
JOZEF SEDLÁK: Má sa za hotovú vec, že sebestačnosť zafinancujú európske peniaze, ktoré potečú k správnym hospodárom, teda k malým farmárom. V praxi však nič tak nefunguje.
Na Slovensku odmeny, u susedov pätnásty plat.
Z veľkých plánov národniarov na zastavenie plytvania jedlom zostal len bezzubý tiger. A ten už veru nikoho nepohryzie. A ak tak, až o štyri roky.
Ak Slováci vlani za predvianočný nákup potravín nechali v obchode 100 eur, tak tento rok ich rovnaký nákup vyjde minimálne na 105 eur.
Potravinoví inšpektori vykonali od začiatku roka 2019 vyše 47 tisíc kontrol. Ich počet medziročne stúpol o viac ako 6 tisíc.
Darovanie potravín obchodníkmi pre charitu po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti schválili, no platiť bude až od roku 2024.