Môže robot uvariť tradičnú španielsku paellu takú chutnú, akoby ju pripravil španielsky šéfkuchár? Môže, potvrdzuje odborníčka na paellu, ktorá ju ochutnala.
Jeden z najdlhších experimentov na svete, prvá štúdia svojho druhu, pokroky pri skúmaní DNA, nový druh krokodíla, ďalší robot na Marse a hygiena vo vesmíre.
Ukážete mu trasu, na ktorej má hliadkovať a malý robot postráži celý dom. Modulárny nafukovací kajak zas poteší nadšencov vodných športov.
Robí vám dobre, keď vás niekto upokojí pohladením po chrbte počas náročného dňa?
Obyvatelia amerického Houstonu si tento týždeň zrejme povšimli malú zmenu na spôsobe, akým im bola doručená ich pizza.
Výskumníkom z Telavivskej univerzity sa podarilo vytvoriť unikátny druh kyborga, keď do robota integrovali ucho kobylky.
Slovo robot je jedným z mála, ktoré dala čeština cudzím jazykom v 20. storočí. Pochádza z vedeckej hry Karla Čapka s názvom R. U. R., ktorá sa stala svetoznámou práve aj týmto slovom.
Testovacia prevádzka doručovacích vozidiel sa v Kalifornii osvedčila. Štát vydal povolenie na komerčnú prevádzku služby.
Mesto Takikawa na najsevernejšom japonskom ostrove Hokkaidó tento rok trápia medvede, píše denník The New York Times (NYT).
Prvýkrát sa slovo objavilo v novembri 1920, keď pražské vydavateľstvo Aventinum vydalo vedecko-fantastickú drámu Karla Čapka R.U.R.
Inžinieri vyvinuli robota, ktorý dokáže rozoznať, či ľudia majú na tvári rúško.
Americký národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) uviedol, že by mohol použiť skákajúceho robota na parný pohon k skúmaniu vybraných mesiacov Slnečnej sústavy.
SlothBot, ktorý je určený na dlhodobé sledovanie prostredia, dokáže monitorovať teplotu, počasie či úrovne oxidu uhličitého.
Misia bola ďalšou z úspešnej série misií vesmírnej stanice HI-SEAS v spolupráci s Európskou vesmírnou agentúrou ESA.
Špeciálne štvornohé roboty od americkej firmy Boston Dynamics už monitorujú pohyb ľudí v Singapure. Kontrolujú dodržiavanie rozostupov.
Pandémia koronavírusu podľa analytikov urýchli proces "náhrady" ľudí robotmi.
Roboti v lombardskom meste Varese slúžia v prvej línii boja s epidémiou koronavírusu.
Čína nasadila do boja proti koronavírusu aj dezinfekčné roboty, smart prilby či pokročilý softvér na rozpoznávanie tvárí.
Japonsko chce v roku 2024 vyslať robota do marsovského systému. Počas misie navštívi mesiace Marsu - Phobos a Deimos, a bude zbierať vzorky prachu z jedného z nich.
Správanie Jennie je možné prispôsobiť pomocou mobilnej aplikácie.