ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko sa po nastolení Ficovej monolitickej vlády v roku 2012, nevybralo osvedčenou cestou budovania sociálne trhovej ekonomiky podľa vzoru Nemecka a Rakúska.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Návrh daňovej reformy, ktorý počas týždňa Igor Matovič vyťahoval ako kúzelník zajačiky z klobúka, pravicovo-konzervatívna vláda nepochybne schváli. To už nebude kabaret.
MAREK DOBEŠ: Keď žijeme vo svete rovnej dane, stráca rast HDP pre nižšiu a strednú vrstvu význam. Ekonomika môže rásť, no nadpriemerné percento vytvorenej hodnoty ide do vreciek najviac majetných.
IGOR DANIŠ: V SaS tak trochu pozabudli, že sa zmenila doba a myšlienka rovnej dane nehýbe svetom ako v čase jej vzniku. Mnohé krajiny zvažujú zvýšiť dane majetným.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Nekompetentnosť predsedu vlády odoberá OĽaNO o percentá. Naopak SaS rastie. Sulík získava aureolu rozvážneho politika a presadzuje veci, s ktorými v minulosti neuspel.
O možných zmenách v daňovom nastavení a aj o prípadnom návrate rovnej dane sa denník Pravda rozprával s analytikom spoločnosti Finlord.cz Borisom Tomčiakom.
Ministerstvo financií chystá nový rozpočet. V hre je aj zmena daňového systému.
ĽUBOŠ PAVELKA: Vláda plánujú návrat rovnej dane. Tá je synonymom neschopnosti krajiny efektívne vyberať dane od daňovníkov s vysokými príjmami.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Rovná daň z príjmu a rovná DPH mala antijánošíkovskú funkciu: prerozdeľovať daňovú ťarchu z bohatých na chudobných. Naozaj je to zámer novej vlády?
MONIKA UHLEROVÁ: Pre pracujúceho človeka s priemernými či nižšími príjmami či chudobného je rovná daň nastražená pasca, do ktorej by sa nemal dať vlákať.
ANTON MARCINČIN: Vstúpili sme do NATO, Európskej únie, schengenského priestoru i do eurozóny, no domáce problémy individuálnych voličov ostali.