Finále MS vo futbale prinieslo aj stretnutie prezidentov Ruska a Medzinárodného olympijského výboru Vladimira Putina a Thomasa Bacha.
Právny zástupca bývalého riaditeľa moskovského laboratória Grigorija Rodčenkova oznámil, že jeho klient sa nepokúsil o samovraždu.
Medzinárodný olympijský výbor (MOV) napadne rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu (CAS) v prípade dopingového škandálu ruských športovcov.
Samotná existencia schémy na výmenu vzoriek nestačí. Športovec musí preukázateľne podniknúť kroky, ktoré smerujú k výmene vzoriek, píše sa vo vyhlásení CAS.
Na Rusko sa to v poslednom čase valí. Nielenže ho medzinárodné organizácie obvinili z organizovaného dopingu, teraz čelí aj podozreniam, že uplácalo funkcionárov - prostitútkami. Veríte tomu?
Policajti prehľadávali kancelárie Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) kvôli informácii, že za úplatky skrývala dopingové prípady ruských biatlonistov.
Rakúska polícia prehľadala sídlo Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) v Salzburgu v rámci vyšetrovania prezidenta Andersa Besseberga a generálnej sekretárky Nicole Reschovej.
Ruská futbalová únia sa rozhodla varovať svojich hráčov, aby nepili exotické čaje a nefajčili vodné fajky.
Laboratórium v Kolíne nad Rýnom zastúpi ruské laboratórium, ktoré po škandále s organizovaným dopingom na ZOH 2014 stále nezískalo späť akreditáciu.
Ruská vláda trvá na tom, že tamojší športovci sú obeťami neférového prístupu.
Ukrajinci zakázali svojim športovcom zúčastniť sa na všetkých podujatiach v Rusku. Američania, Kanaďania a Česi budú ignorovať biatlonové preteky v Ťumeni.
Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru (MOV) odporučila v nedeľu zachovať suspendáciu Ruska pre dopingový trest.
Reprezentácia USA v biatlone v sobotu oznámila, že bude bojkotovať finálové 9. kolo Svetového pohára, ktoré sa uskutoční 22. - 25. marca v ruskom Ťumeni.
Rusko zaplatilo Medzinárodnému olympijskému výboru podľa informácií agentúry AFP pokutu 15 miliónov dolárov za podiel na škandále s organizovaným dopingom na ZOH v Soči.
Tri ruské biatlonistky zažalovali bývalého riaditeľa moskovskej antidopingovej agentúry Grigorija Rodčenkova za to, že "lžami vážne poškodil a zničil ich kariéru".
Viacerí poslanci NR SR podpísali list predstaviteľom MOV, v ktorom ich rozhodnutie nevpustiť viacerých ruských športovcov na ZOH označili za nedôveryhodné a účelové.
Ďalších pätnásť ruských športovcov sa obrátilo na Športový arbitrážny súd v snahe zúčastniť sa na zimných olympijských hrách v Pjongčangu, ktoré odštartujú už v piatok.
Takmer každý druhý bežec na lyžiach, ktorý v rokoch 2001-2017 získal medailu na ZOH či MS, mal jeden či viac podozrivých krvných testov.
Svetová antidopingová agentúra podporila úvahu MOV obrátiť sa na Švajčiarsky federálny súd v snahe zvrátiť rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu.
Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne zrušil pre 28 ruských športovcov doživotný olympijský zákaz, ktorý dostali za doping na ZOH 2014 v Soči.