S narastajúcim vekom spaľovanie uberá na intenzite. Čím sme starší, tým viac máme pocit, že priberáme aj z vody. Existujú však cesty, ako opäť metabolizmu dodať turbo.
Idylu v záhrade dokážu pokaziť rôznorodé oštary. Jednou z najväčších sú komáre. Ide to v sezóne aj bez repelentov?
Farby, dramatický dojem, emócie. To všetko môže vaša záhrada poskytovať po celú jeseň, ak vyberiete tie správne rastliny.
S jesennou rovnodennosťou prichádza obdobie čajov. Prečo si teda v šálke vychutnávať len niečo chutné, ak môžete každým dúškom robiť aj niečo pre svoje zdravie?
V zime, keď potrebujeme najviac vitamínov, je to s bylinkami poslabšie. Zďaleka to však neznamená, že z vlastnej produkcie a v čerstvom stave nemôžete mať žiadne.
Pri klesajúcich teplotách nás nezahreje len sveter, teplá vetrovka a šál. Pomôžu aj potraviny, ktoré majú schopnosť zahriať zvnútra.
Uskladnenie byliniek môže byť jednoduché – napríklad nadrobno nasekanými bylinkami naplníme nádobky na ľad a zalejeme rozpusteným maslom.
Dojčenie nie je vždy bezproblémové, občas môže byť dokonca bolestivé. Predovšetkým v prípade, keď bolia bradavky.
Asi každý už zažil nepríjemný pocit v hrdle. Nasledujúce bylinky majú na tento zdravotný problém blahodarný účinok.
Nemusíte hneď bežať do lekárne, možno, že tie najlepšie lieky proti nádche a chrípke máte doma - v chladničke alebo v špajzi.
Pri upchatom nose radi automaticky siahneme po nosovom spreji. A pritom existuje veľa dobrých alternatív, napríklad taká inhalácia.
Sedavý životný štýl, fajčenie a nedostatok stravy bohatej na vápnik. Tieto neduhy môžu zapríčiniť osteoporózu. Tradičná čínska medicína si s ňou vie vraj poradiť.
Pokožku síce od základov nezmeníme, pravidelná starostlivosť ju môže chrániť.
Ženšen, šalvia či mäta. Niektoré bylinky nielen príjemne osviežia, ale pomáhajú naštartovať metabolizmus a zbavovať nás nechcených tukových zásob.
Letné horúčavy sú tu a s nimi aj nepríjemné potenie, ktoré dokáže potrápiť.
Zo stvrdnutej horčice môžeme získať pikantnú lahôdku. Stačí ju starostlivo premiešať s lyžičkou citrónovej, grepovej alebo pomarančovej šťavy.
Psychická a fyzická vyčerpanosť prejavujúca sa na začiatku jari dokáže narušiť náš každodenný rytmus. Existuje na ňu však účinný liek.
V zimnom období siahame po čajoch akosi častejšie. Nielen preto, že výborne zahrejú, ale sú aj skvelé na prekonanie období s vyšším výskytom ochorení.
Čaj môže pomôcť prechladnutiu nielen predísť, alebo ho aj liečiť. Tieto čaje sú na posilnenie obranyschopnosti ako ušité.
Netreba zakaždým drahé lieky z lekárne. Ani lacné. Stačí siahnuť po najlacnejšej a najprirodzenejšej možnosti - po bylinkách.