Išlo už o druhý odpal striel z KĽDR v priebehu týždňa.
Ignorovať pokusy USA o nadviazanie diplomatických kontaktov budú podľa Pchjongjangu trvať dovtedy, kým Washington neprestane s "nepriateľskou politikou" voči KĽDR.
Grandiózne frázy prepletené vyhrážkami. Tak vyzerá prvá väčšia reakcia severokórejského režimu na nástup amerického prezidenta Joea Bidena do úradu.
Hlavným "motorom" bol tretí tajomník ruskej ambasády Vladislav Sorokin.
Útok na firmu Pfizer majú mať svedomí hackeri zo Severnej Kórey, ktorí sa pokúsili ukradnúť informácie o technológii použitej na výrobu vakcíny.
Kim prisľúbil posilnenie jadrového potenciálu Severnej Kórey a označil Spojené štáty za "hlavného nepriateľa" svojej krajiny.
Kim Čong-un sa zaviazal, že rozšíri kontakty so zahraničím.
Za jeho porušenie hrozí trest väzenia do výšky troch rokov alebo pokuta 30 miliónov wonov (zhruba 28-tisíc dolárov). Aktivisti tento krok označili za porušenie slobody prejavu.
Severokórejské jednotky, ktoré tam hliadkujú, majú povolenie použiť proti narušiteľom strelnú zbraň.
Tajfún Majsak, ktorý sa minulý týždeň prehnal cez Kórejský polostrov, zničil tisícky domácností a štátnych budov, priznal líder Severnej Kórey Kim Čong-un.
Predpokladá sa, že ide o zašifrovanú správu pre jej špiónov v Južnej Kórei.
Severokórejský vodca po takmer piatich rokoch zvolal zjazd vládnucej Kórejskej strany práce.
Podľa juhokórejskej vlády sú zrejme tieto kroky zamerané na odbremenenie vodcu KĽDR. Okrem toho majú umožniť presunutie viny na iné osoby v prípade politických zlyhaní.
Dobrovoľníci pomáhajú Severokórejčanom vo všetkých deviatich provinciách krajiny.
Problémy sveta sú vyriešené. Nemusíme sa už báť žiadnej vojny. Aspoň podľa severokórejského diktátora Kim Čong-una.
Kim Jon-čchol za dôvod svojho odchodu z funkcie označil svoju osobnú zodpovednosť za zhoršenie vzťahov medzi oboma krajinami.
Dôvodom sa stalo zhoršenie vzťahov so Severnou Kóreou.
Demolácia je ďalší z krokov vychádzajúcich z napätej situácie, ktorá panuje medzi oboma Kóreami.
Z usmievavej tváre severokórejského režimu zostal drsný jazyk. Kim Jo-čong, sestra diktátora Kim Čong-una, zaujala hlasné miesto v propagande KĽDR.
Medzikórejské vzťahy ochladli po schôdzke prezidenta USA Donalda Trumpa s Kim Čong-unom v Hanoji vo februári 2019, ktorá sa skončila bezvýsledne.