Europoslanec Glucksmann v nedeľu vyhlásil, že Francúzsko by si malo vziať späť Sochu slobody.
Za jej dobre známou symbolikou však leží pokladnica menej známych faktov, ktoré dodávajú jej príbehu vrstvy.
Socha Slobody je dielom francúzskeho sochára Frédérika Augusta Bartholdiho.
Oscar Wilde raz povedal: Napodobňovanie je najúprimnejšia forma lichotenia. Prečo by sa tento pojem nemal vzťahovať aj na cestovanie? Tu je niekoľko miest a atrakcií, ktoré by mohli doslova vyhrať Oscara za dokonalú imitáciu.
Na monumentálnom diele pracoval sochár Frédérik Auguste Bartholdih viac ako 21 rokov, dnes socha patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám v USA.
Svetoznáma Socha slobody sa v utorok večer takmer úplne ponorila do tmy v dôsledku dočasného výpadku elektriny. Osvetlené zostali len fakľa a koruna.
Monument sa dokončil vďaka úsiliu Francúzov aj Američanov – na oboch stranách Atlantiku sa konali verejné zbierky, koncerty, aukcie či lotérie.
Návštevníci New Yorku sa do 3 rokov dočkajú novej atrakcie. Neďaleko sochy bude múzeum, ktoré nahradí skromnú expozíciu v útrobách jej piedestálu.
Stonehenge ako ohrdnutý dar, tajomné čísla v Central parku, Ermitáž plná dravcov, Eiffelovka s hákovým krížom – málo známe fakty o známych pamiatkach.
Metropola romantiky, lásky, módy, umenia, pamiatok, dobrého jedla... Ale aj mesto mnohých skrytých zákutí a prekvapivých súvislostí. Vitajte v Paríži.
V USA zatkli muža, ktorý tvrdil, že má prsty v útoku na budovy Svetového obchodného centra v New Yorku z roku 1993. Vyhrážal sa aj útokom na Sochu slobody.
Newyorskú Sochu Slobody v piatok popoludní evakuovali po tom, ako miestna polícia zaznamenala prítomnosť podozrivého balíka.
Americký štát New York súhlasil s prevzatím bremena nákladov na fungovanie Sochy slobody, čo znamená, že ju od nedele môžu opäť sprístupniť pre verejnosť.