Kvapká z vás pot, cvičíte, zvyšujete objemy nabehaných kilometrov, počítate kalórie a váha stále nejde smerom nadol. Čo je najhoršie, občas sa dokonca úplne nečakane vyšvihne hore.
Opakujúce sa nočné mory môžu byť podľa štúdie výskumníkov z Birminghamskej univerzity raným varovným signálom rozvíjajúcej sa Parkinsonovej choroby.
Bolesti krku, chrbtice a hlavy. Ozývajú sa aj vtedy, keď si zvolíme nevhodnú polohu, matrac či vankúš počas nočného odpočinku.
Hľadanie odpovede na otázku, či lahodný alkoholický nápoj patrí do zdravého stravovanie žien zamestnáva vedcov už desaťročia. V súčasnosti prichádzajú s prekvapivými zisteniami, ktoré môžu niekoho potešiť a iných zase zarmútiť.
Napiť sa pred spaním je jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Organizmus totiž čakajú dlhé hodiny bez tekutín a preto je potrebné sa dostatočne hydratovať.
Rýchle zaspávanie je ako požehnanie. Vedia o tom svoje hlavne ľudia, ktorí dokážu aj hodiny hľadieť v noci do stropu a „počítať ovečky“.
S cvičením obvykle začíname, aby sme schudli. To však nie je jediný dôvod, pre ktorý by sme mali začať s pohybom.
S partnerom sa máte radi, nezhody úspešne zažehnávate, ale s vašim sexom to ide akosi od desiatich k piatim. Je len otázkou času, kedy sa mu podarí naštrbiť aj váš skvelý vzťah.
Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, môže to byť spôsobené liekmi či zdravotnými ťažkosťami.
Dlhšie a častejšie driemanie počas dňa môže byť predzvesťou Alzheimerovej choroby. Vyplýva to zo štúdie, ktorá sledovala denné spánkové návyky starších ľudí.
Primárna porucha spánku znamená, že neexistuje žiadna iná lekárska alebo psychiatrická príčina.
Výbuchy emócií, hnevu a k tomu poriadna dávka podráždenosti či precitlivenosti. Pri týchto spôsoboch správania sa však ihneď netreba obávať duševnej poruchy.
Vaša váha ide stále nahor, alebo minimálne neklesá. A to máte pocit, že sa snažíte zubami aj nechtami. Akoby ste priberali aj z vody.
Štúdie ukazujú, že ľudia spávajú neustále menej. Pre dospelého človeka je ideálny počet prespaných hodín na úrovni 7 – 8. Avšak čoraz viac ľudí spáva pod touto hranicou.
Chuť na sladké sa zvyšuje u tínedžerov najmä vtedy, ak zanedbávajú pravidelný nočný odpočinok. Nový výskum tvrdí, že menej spánku môže u dospievajúcich zvýšiť túžbu po cukre.
Ak sa raz objavia, je veľmi ťažké sa ich zbaviť. Aj pri vráskach totiž platí, že omnoho lepšie ako ich vyhladzovanie je prevencia pred vznikom.
Približne tretina dospelých sa sťažuje na horšiu kvalitu spánku. S pribúdajúcim vekom je to ešte o čosi horšie. Asi tretina starších ľudí spí menej ako 6 hodín.
Netopiere počas hibernácie šetria energiu. Zo spánku sa niekedy neprebúdzajú úplne, ale len na takú nízku teplotu, aby boli schopné vyhodnotiť situáciu.
Nie je nič horšie, ako keď zistíte, že si pod tričkom nosíte „ľadvinku“, ktorá sa nedá odopnúť. Tukový vankúšik vám vyskočí nad pás, ktorý je potrebné rozpustiť.
V bežnej slovenskej domácnosti je sledovanie televízie klasickým večerným rituálom. Žiaľ, nie práve najzdravším.