Pandémia neustále pokračuje a viaže sa k nej množstvo nezodpovedaných otázok. Jednou z nich, ktorá si zaslúži hlbšie preskúmať, je vzťah medzi covidom-19 a zlým spánkom.
Starostlivosť o zdravie srdca nie je na škodu. Najviac ho ohrozuje nenápadná choroba, vysoký krvný tlak.
Polohy pri spánku neslúžia len na to, aby si vaše telo oddýchlo. Vďaka nim viete celkom úspešne zmapovať aj váš zdravotný stav a prezradia aj pár dôležitých detailov o vašej osobnosti.
Kvalita a dĺžka spánku rozhodujú o tom, aký budete mať nielen deň, ale aj zdravie a duševnú pohodu. Popri známych receptoch na lepší spánok sa zabúda na vodnú fyzickú aktivitu.
Tesne pred spánkom sa neodporúča cvičiť, piť alkoholické nápoje ani konzumovať veľké porcie jedla.
Horší spánok, roztržitosť, únava. Aj tieto príznaky sprevádzajú fenomén, ktorý postihuje čoraz viac ľudí. Ide o takzvanú mozgovú hmlu.
Hoci sa hovorí, že komunikácia je pre dobrý vzťah nevyhnutná, existujú aj ďalšie spôsoby, ako vzťah prehlbovať.
Z britského výskumu vyplýva, že študenti, u ktorých sa prejavili známky závislosti, mali veľmi pravdepodobne problémy so spánkom.
Negližé, pyžamová súprava s nohavicami či klasická nočná košieľka? Do postele každý večer líhame vystrojení naozaj rôzne.
Ak ste náhodou videli komediálny seriál Marvelous Mrs. Meisel, možno vám v pamäti zostala jedna z úvodných scén.
Odborníci varujú, že chabý spánok môže spôsobiť prejedanie, priberanie na váhe, mrzutosť a podráždenosť počas dňa. Naopak, podporiť ho môže výber kvalitnej stravy.
Ak máte problémy so spánkom a zaspávaním, nemusíte hneď siahať po farmaceutických prípravkoch. Môžete vyskúšať ajurvédske tipy, ktoré fungujú už tisícročia.
Letargia, nepríjemné naladenie, pochmúrna nálada až na hranici depresie. V súčasnom období nič nezvyčajné. Tiesnivé správy, ochmúrne počasie a krátke dni.
Únava počas dňa, nervozita či podráždenosť. Aj tieto zdravotné problémy prináša starším ľuďom plytký nočný odpočinok.
Pri strese, nespavosti, nepokojnom spánku či syndróme nepokojných nôh niekomu pomáha špeciálny spôsob prikrývania.
Takzvaná spánková inertnosť je jav, ktorý nastáva, keď sa náhle prebudíme vo fáze REM, v ktorej prichádzajú sny.
Prečo nedokážeme zaspať? Najčastejšie nám v ceste stojí náš vlastný mozog. Rozmýšľajúca myseľ je trochu ako kamión, na ktorého pedáli je položená tehla.
Nie každému z nás je dopriate zaspávať do pár minút od uloženia sa do postele. Problémy so spánkom treba začať riešiť najprv prírodnou cestou.
Cítite sa vyčerpaná, aj keď máte dostatok spánku? Čo zaberie, aby ste si konečne oddýchli?
Zdá sa vám veta z titulku nasledujúceho textu pritiahnutá za vlasy? Jasné, za rozvod môže väčšinou viac vecí...