V čase energetickej krízy a divokého rastu cien počúvame desiatky rád, ako ušetriť pri kúrení, varení, svietení. Ale ušetriť sa dá aj pri spravovaní vlastných peňazí. Ako?
V lete dovolenka, v zime Vianoce. Dva pravidelné nápory na peňaženky. Ako zvládnuť Vianoce tak, aby sme po nich neľutovali, že sme minuli viac než sme si mohli dovoliť?
Finančná gramotnosť na Slovensku nie je dobrá.
K lepšiemu pocitu zo svojho domova vám môže dopomôcť rekonštrukcia bytu či domu. Otázkou však je, z čoho ju zaplatiť, ak nemáte k dispozícii potrebnú sumu.
Najväčšou výhodou kreditnej karty je, že nemíňate vlastné peniaze. Je to úver, ktorý máte vždy k dispozícii. Ak ale kreditku nepoužívate správne, sú to veľmi drahé peniaze!
Priemerná cena jazdených áut za poslednú dekádu na Slovensku neuveriteľne vzrástla. Tento trend nezastavila ani pandémia.
Banky pred časom sprísnili podmienky pri poskytovaní hypoték. Následkom je, že čoraz viac žiadateľov musí kúpnu cenu bytu, domu či pozemku dofinancovať inak.
Plánujete kúpu nového bývania? Za akých podmienok sa dajú získať peniaze na vlastný byt či dom?
Možno ste videli v reklame: Nepožičali vám v banke? U nás je to výhodnejšie. Naozaj sú úvery typu P2P - na ktoré sa vám poskladajú iní ľudia - výhodnejšie? Ako to funguje?
Niečo sa pokazí, stane sa nečakaná udalosť, alebo len po niečom túžite a dá sa to výhodne kúpiť. Lenže - peniaze na účte nie sú. Ako sa k nim dostať rýchlo a lacno?
Možno ste si netrúfli ísť na dovolenku, ostali vám voľné dni a dostali ste unikátny nápad – prerobiť niečo v byte či dome.
O možnosť požičať si peniaze prišli hneď v úvode pandémie ľudia pracujúci za minimálnu mzdu.
Parlament odhlasoval možnosť odkladu splátok úverov až na 9 mesiacov. Podrobnosti rozoberáme v relácii Ide o Pravdu s Marošom Ovčarikom z portálu Finančný kompas.
Auto, najmä pre mladého človeka, je často prvá veľká investícia v živote. Lízing či úver? Ako ho kúpiť čo najvýhodnejšie?
V čom je americká hypotéka výhodnejšia ako spotrebný úver a v čom nie? Poradí Eva Šablová, riaditeľka pre úvery FinGO.sk.
Banky počas celého roka 2018 priebežne menili svoje cenníky, poplatky a podmienky. Prinášame niekoľko rád, na čo si dať pozor v roku 2019.
Prerábka domu či bytu nie je lacná záležitosť. Aj tie najjednoduchšie rekonštrukcie stoja aspoň niekoľko tisíc eur.
Kto si chce požičať na bývanie a nemá vlastné peniaze, môže naraziť na problém. Banky už nemôžu vôbec poskytovať úvery, ktorých výška presahuje 90 percent z hodnoty založenej nehnuteľnosti.
Aj keď sa mnohí ľudia obávajú úveru, väčšina ľudí ho spláca bez problémov. Len zopár ľudí má s tým problémy.
Národná banka Slovenska predstavila nové opatrenia, podľa ktorých majú komerčné banky schváliť pôžičku len tým ľuďom, ktorí nemajú príliš vysoké dlhy a ich mesačné príjmy sú vyššie ako ich výdavky.