V Starej Ľubovni vybudujú na jar lodenicu, pôjde o súčasť slovensko-poľského mikroprojektu s názvom Splav bez hraníc.
Pozitívny vplyv na rast počtu turistov mala vlaková linka, ktorá počas leta premávala z Popradu do Muszyny so zastávkou v Starej Ľubovni.
Vo firme v obci Chmeľnica úradoval podpaľač. Hasiči s ohňom bojovali vyše piatich hodín, jeden sa dokonca zranil.
Rozmanitosť opäť ponúkne nadchádzajúci víkend už 27. ročník Ľubovnianskeho jarmoku. Ten láka nielen na bohatý program.
Multižánrový projekt, ktorý od piatka do nedele obsadí mesto Stará Ľubovňa, sa však chváli umom na druhú.
V okrese Kežmarok a Stará Ľubovňa môže v stredu dopoludnia spadnúť 10 až 20 milimetrov zrážok.
Dominanta Starej Ľubovne má pestrú históriu. Zastavovali sa tam vladári a mali tam aj slávneho väzňa.
Forenzná kriminalistika vtedy ešte neexistovala, a tak bezradným staviteľom nemal kto pomôcť. Potom sa však starý šľachtic dozvedel, ako sa veci majú. Lukratívna lokalita vraj patrila čarodejnici.
Obyvatelia Starej Ľubovne sa od konca apríla dostanú na hrad lacnejšie.
V skanzene vybudovali Školiace stredisko mladých včelárov.
Pôjde o sýpku z obce Hromoš z polovice 20. storočia. Jej poskladaním sa doplní ďalší objekt do novej ulice v skanzene, nazvanej Slovenská ulica.
Podoby poľského mesta Krakov od udelenia mestských práv v roku 1257 až do polovice 18. storočia si budú môcť od štvrtka 12. októbra pozrieť návštevníci hradu v Starej Ľubovni, otvoria tam medzinárodnú výstavu Cracovia 3D.
V Ľubovni plánujú na začiatok rozmiestniť štyri stojany, bicyklov by malo byť osem, nachádzať by sa mali na strategických miestach.
Gotický palác s pivnicami, ktorý je súčasťou Ľubovnianskeho hradu v súčasnosti obsadili v znamení jeho záchrany reštaurátori.
Píše sa rok 1412 a v Európe horí vojna, v poľsko-uhorskom pohraničí sa vypaľujú mestá. Na Ľubovnianskom hrade však svitá nádej na mier.
Na hrade sa stretli králi Žigmund Luxemburský a Vladislav II. Jagelovský. Ako vyzerala príprava na príchod vladárov?
Prírodná pamiatka Skalná ihla, známa aj ako Čertova skala, ktorá sa nachádza v katastri obce Chmeľnica, láka turistov počas leta aj zimy.
Pred niekoľkými týždňami za podpory Fondu na podporu umenia vydalo Ľubovnianske múzeum Knihu testamentov mešťanov mesta Stará Ľubovňa.
Ľubovnianske múzeum má za sebou úspešný rok 2016, okrem rekordnej návštevnosti sa mu darilo aj v realizácii projektov v celkovej hodnote 50-tisíc eur.
Muzikál Lietajúci Cyprián, prvý hradný komiks i koncert Márie Čírovej ponúkne svojim návštevníkom hrad Ľubovňa počas prvého prázdninového mesiaca.