MICHAL MAJTÁN: Dnes prichádza do úvahy spracovať len viac alebo menej pesimistický variant prognózy. Jej zmyslom je, aby motivovala k hľadaniu opatrení, aby sa neuskutočnila.
V apríli tohto roka odviedli stávkové kancelárie do štátneho rozpočtu celkovo 2,688 milióna eur.
RUDOLF MAREC: Koronakríza a mnohé závažné udalosti obnažili dôsledky pohodlnosti a ľahostajnosti, odhalili realitu, bezradnosť, keď sa veci verejné spravujú jánusovsky.
Podľa ministra financií ekonomické dopady pandémie zatiaľ vôbec nezasiahli dôchodcov.
VLADIMÍR BAČIŠIN: V ekonomike po mánii, teda hyperaktívnom raste cien, prichádza pokles aktivity. Teda nie recesia, ale depresia. Aj v ľudskej psychike.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Kvôli bytom by sa znížili výdavky štátu na vzdelávanie, v zdravotníctve? Tieto vety vo výrokoch Borisa Kollára nezazneli. Nárast výdavkov v rozpočte nie je možný.
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko stojí na križovatke a musí si vybrať, či chce pokračovať v prehadzovaní dlhového bremena na budúce generácie, alebo byť úspešnou ekonomikou.
BRANISLAV TOMA: Aj budúca vláda bude vedieť požičiavať za nízke až mínusové úroky. V prípade rozumného míňania peňazí je dnes dokonca výhodnejšie viac si požičať.
Predseda SNS Andrej Danko o tom informoval na tlačovej konferencii.
MARTIN KOVÁČIK: Napínanie svalov má fungovať pred voľbami, aby Danko vyzeral ako silný líder. Lídra však robia veľké a prospešné gestá, a nie nemohúcne prázdne kroky.
Slovensku podľa strany v budúcnosti hrozia podobné súdne spory, ktoré by mohli štát pripraviť spolu o približne miliardu eur.
Strana chce preto zvolať mimoriadny výbor NR SR.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Automatizácia môže postihnúť stratou práce až 65 percent zamestnancov! Ako vysvetliť zotrvačnosť štátnej podpory tam, kde dôjde k vysokej miere prepúšťania?
MARTIN KOVÁČIK: Rozpočet ťaží z toho, že vo svete nedochádza zatiaľ k hospodárskej kríze, a tak sa dá oprávnene predpokladať, že pribrzdenie ekonomiky je iba krátkodobé.
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko sa nachádza na konci rebríčka štátov s chronickým deficitom nula spolu s Talianskom, Francúzskom, Portugalskom, Poľskom a Maďarskom.
RUDOLF MAREC: Najnovšiu novelu zákona o dani z príjmu možno považovať za odvážny krok správnym smerom, napriek určitým výhradám a nedostatkom.
ĽUBOŠ PAVELKA: Rozpočet verejnej správy má v budúcom roku prvýkrát v histórii samostatného Slovenska dosiahnuť nulový deficit.
MARTIN KOVÁČIK: Rozpočet na rok 2019 je vo vzťahu k navrhovanému nulovému deficitu prelomový. Je to ďalší krôčik k stabilite verejných financií.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Súčasná vláda je dobrým žiakom: starostlivo plní zadané úlohy, ktoré jej naordinoval nemecký ordoliberalizmus.
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensku sa v posledných rokoch z pohľadu ekonomiky veľmi darí. V budúcom roku má priemerná mzda zamestnanca dosiahnuť 1 077 eur brutto.