Prvý sviatok vianočný mala mladá rodina v Štiavnických Baniach poriadne adrenalínový. Na pozemok ich domu sa zosunul svah.
Veľkou rúrou prerazená hrádza banského jarku „zdvihla tlak“ viacerým ľuďom, ktorí poznajú význam tejto pamiatky.
Stáročnú budovu v Štiavnických Baniach, ktoré v minulosti niesli názov Piarg, rekonštruujú. Kedysi v nej liečili ťažko chorých baníkov, no už čoskoro bude slúžiť seniorom.
Celosvetovo začali ako prví učiť povinný predmet sokoliarstvo, na čo sú v základnej škole v Štiavnických Baniach patrične hrdí. Dvere k nim má otvorené aj verejnosť - ľudia odtiaľ odchádzajú doslova ohúrení.
Práce za viac ako 1,8 milióna eur bez DPH bude obec financovať z dotácie z Ministerstva kultúry, z Plánu obnovy a z vlastných zdrojov.
Bývalý kláštor hieronymitánov v obci Štiavnické Bane bol využívaný ako miestne kino, bude z neho nové kultúrne centrum aj so službami ako ubytovanie pre účinkujúcich.
Sprístupňuje pozostatky základov banského závodu a konského gáplu verejnosti.
Žiadne drony, ale vtáky. Na chrbtoch majú operenci kamery, ktoré im počas letu nezavadzajú.
Obec získala dotáciu 15 000 eur.
Bratislava je tretie najzelenšie mesto na svete. Najviac zelene má Reykjavík na Islande. Najmenej Tokio.
Starobylá chátrajúca bašta, ktorá patrí k výrazným dominantám Štiavnických Baní, sa po rokoch dočká svojej obnovy.
Necelých dvadsať rokov po tom, čo boli Štiavnické Bane vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu, žiadajú miestni jej zrušenie.
Ochutnávku všetkého, čo možno pripraviť zo zemiakov, ponúka dnes 23.11. Krumpľový festival v Štiavnických Baniach.
Zachránil školu investovaním vlastných peňazí. Riaditeľ Základnej a materskej školy v Štiavnických Baniach si z banky zobral úver, kúpil zaň autobus a ten bezplatne prenajal škole.