Vyššie budú poplatky za odpad, miestne dane ale aj stravovanie detí v školách a škôlkach.
Problémy s nadváhou či obezitou sa čoraz viac prejavujú aj u detí.
Ako by mala vyzerať zdravá, pestrá a vyvážená strava - jedna z kľúčových vecí pre správny vývin dieťaťa? Prinášame desatoro výživy detí a ešte viac.
Rýchle tempo životného štýlu odvracia pozornosť od nástrah, ktoré so sebou prináša.
Školáci mali dochádzať na obedy asi dvadsať minút peši, predchádzajúca jedáleň kapacitne nestíhala.
Hovädzie mäso z Poľska bolo dodané do skontrolovaných zariadení v celkovom množstve približne 520 kilogramov.
Slovensko sa nachádza v slepej potravinovej uličke, ale zdá sa, že na konci tunela bliká svetielko nádeje. Vykresala ho spoločenská aktivita Hovorme o jedle.
Desiata školáka by mala byť zložená z celozrnného pečiva, syrov, ovocia, zeleniny a nápoja.
Dôkazy, že výživové problémy v detstve môžu mať dlhodobé dopady pre život, sú nevyvrátiteľné. Nedostatočný príjem živín môže ovplyvniť fyzický aj duševný vývoj.
Deti v predškolskom veku intenzívne rastú, preto potrebujú dostatok mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré obsahujú vápnik, kvalitné bielkoviny a tuky.
Školáci, ale aj pacienti v nemocniciach by sa mali začať stravovať zdravšie. Poľské či brazílske kurčatá, ktoré boli spochybňované pre kvalitu, majú nahradiť slovenské.
V strave našich detí je príliš veľa sodíka a, naopak, chýba v nej draslík. Kto je na vine? Z veľkej časti sú to slané pochutiny.
Rodič malého školáka v tomto období nerieši iba nákup školských pomôcok, tašky či peračníka. Vyberá aj fľašku na pitie či box na desiatu.
Rodič, ktorému záleží na zdraví a spokojnosti dieťaťa si želá, aby mu desiata chutila, a neskončila v školskom kontajneri, či týždne zabudnutá v taške.