Študenti, ktorí končia strednú či vysokú školu, by nemali zabudnúť na ohlasovacie povinnosti.
JURAJ DRAXLER: Chemik, fyzik a ekonóm stroskotajú na pustom ostrove. Na pláži nájdu konzervu. Chemik aj fyzik začnú špekulovať, ako ju otvoriť. Ekonóm má riešenie.
Absolventská prax konečne začala plniť svoj cieľ - dáva šancu mladým získať prax v ich odbore.
Štyridsiatnička Svetlana sa rozhodla, že si urobí vysokú školu. Najjednoduchšia a najdostupnejšia bola vysoká škola s odborom sociálna práca.
Nasledujúci vysokoškoláci patria k nádejam, ktoré získali podporu na svoje projekty od AXA Fondu. Čo hovoria na kvalitu slovenských škôl a aké majú plány?
Rodičia chcú pre deti to najlepšie a sú presvedčení, že ich ratolesť ani v takmer dospelom veku nevie, čo je pre ňu vhodné.
Už je to aj na Slovensku. Povedali si niektorí konzervatívni rodičia a bojovníci proti sobášom homosexuálov či registrovaným partnerstvám, keď zbadali nové vzory prihlášok na vysokoškolské štúdium.
Každý rastie rozlične, závisí od priorít a hodnôt. Inšpirujte sa osudmi vysokoškoláčok Izy, Zlatice, Daniely a gymnazistu Jara.
Google, Eset a Tatra banka. To je prvá trojka firiem podľa výsledkov prieskumu o „vysnený džob“ medzi študentmi vysokých škôl.
Jazykové certifikáty ako náhrada maturitnej skúšky z cudzieho jazyka sa prestanú uznávať. Poslanec Miroslav Beblavý neuspel s pozmeňujúcim návrhom.
Paríž sa stal druhý rok za sebou najlepším mestom pre študovanie na svete. Vyplynulo to z výsledkov štúdie, ktorú vypracovala britská výskumná spoločnosť Quacquarelli Symonds (QS).
Nezamestnanosť, predovšetkým mladých ľudí, chcú európski lídri riešiť cez väčšiu podporou digitálnej ekonomiky.
BRANISLAV PUPALA: Súčasný minister školstva je asi jediným členom slovenskej vlády, ktorý zásadné rozhodnutia vo svojom rezorte zaštítil osobitným poradným orgánom – Radou pre systémové zmeny v školstve.
Slovensko je podľa rôznych kritérií viac vidieckou ako mestskou krajinou. A predsa sa jeho obyvateľstvo stále viac odtŕha od svojich koreňov.
Sedem zamestnávateľských zväzov sa zúčastňuje pilotného projektu spolupráce s 21 strednými odbornými školami.
Odsúdený nórsky masový vrah Anders Breivik bude môcť absolvovať individuálne štúdium kurzov v rámci odboru politických vied na osloskej univerzite.
Slovenskí vysokoškoláci minú počas školského roka v priemere takmer 3 600 eur. Na školné a literatúru ide z toho desatina.