MARIÁN REPA: Zatiaľ čo milióny ľudí na celom svete sledovali priamy prenos z koncertu pod Eiffelovou vežou, po ktorom nasledoval spektakulárny ohňostroj, šialenec na kamióne zmasakroval v Nice nevinných ľudí.
More, pláže, promenáda, reštaurácie, oddych, zábava. Drahé obchody, luxusné hotely aj honosné vily na prenájom. Tieto veci sa dosiaľ spájali s letoviskom v Nice.
PETER JAVŮREK: Keď 14. júla 1789 padla Bastila, vo väzení, do ktorého mohol byť uvrhnutý ktokoľvek kráľovským príkazom bez uvedenia previnenia, sa nachádzalo už iba sedem väzňov.
Za dobre naplánovaný akt šialenca označil teroristický útok v Nice český bezpečnostný expert Andor Šándor.
Európske akciové trhy v piatok smerovali mierne nadol v reakcii na útok vo francúzskom meste Nice, pri ktorom zahynulo najmenej 84 ľudí.
Európske štáty v reakcii na útok v juhofrancúzskom meste Nice sprísňujú bezpečnostné kontroly. Útok si vyžiadal najmenej 84 mŕtvych.
Rodinná atmosféra na pobrežnej promenáde juhofrancúzskeho mesta Nice sa podľa svedkov zmenila v chaos vo chvíli, keď do ľudí začalo narážať biele nákladné auto.
Nákladné autá využívajú útočníci väčšinou ako "schránku" na výbušniny. Sú však známe aj prípady podobné tomu v Nice, v Česku to bol prípad Olgy Hepnarovej.
Do francúzskeho mesta Nice, ktoré sa stalo terčom teroristických útokov, odletí v sobotu 16. júla ráno vládny špeciál. Lietadlo po ľudí posiela ministerstvo vnútra.
Svetoví politici odsúdili útok vo francúzskom Nice a dali najavo zármutok a súcit s obeťami, ich blízkymi i celému Francúzsku.
Počet obetí útoku na dav oslavujúci štátny sviatok v Nice stúpol na najmenej 84. Médiám to v piatok povedal francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve.