Rozsiahla databáza fotiek z Instagramu má Facebooku pomôcť pri automatickom rozpoznávaní obrázkov, akonáhle ich užívatelia umiestnia na sociálnu sieť.
Hoci pandémia ovplyvnila celý tento rok a vedci sa sústredili najmä na výskum vakcíny, život sa nezastavil a vedci našli odpovede aj na mnohé ďalšie otázky.
O tom, čo ľudí čaká v budúcnosti, ale i o trendoch na poli umelej inteligencie sa denník Pravda rozprával s počítačovým vedcom a popularizátorom umelej inteligencie Martinom Spanom.
IVAN HOFFMAN: Žijeme v dobe plastovej? Až naši potomkovia posúdia do akej miery sa naša preferencia hmoty umelej nad hmotou prirodzenou stala čímsi, čo charakterizuje epochu.
Microsoft sa vraj naučil spoľahlivo odhaliť podvodné deepfake videá s upravenou realitou. V budúcnosti by mohli predstavovať veľkú hrozbu.
Keď americkí vedci vystavili neurónové siete umelej obdobe spánku, prospelo im to tak, ako keď sa ľudia dobre vyspia.
Sony vyvinulo nový čip, ktorý vďaka umelej inteligencii, dokáže sám identifikovať objekty. Určený je najmä pre bezpečnostné kamery.
Model využíva pri svojej predpovedi nákazy dáta z aplikácie COVID Symptom Study, pričom porovnáva symptómy ľudí a výsledky tradičných testov.
Umelá inteligencia zo Slovenska AIM našla pri mapovaní desiatok tisícov textov z akademickej produkcie celého sveta vyše 200 potenciálnych liečiv proti ochoreniu COVID-19.
To, čo by bežne trvalo roky, dnes zvládajú vedci v horizonte mesiacov. Ako pri hľadaní lieku na koronavírus pomáha umelá inteligencia?
IGOR GREXA: Umelá inteligencia, údajná budúcnosť a nádej ľudstva, si na letisku v Teheráne pomýlila odlietajúci ukrajinský civilný Boeing 737 s americkou vojenskou raketou.
Spoločnosť Google vyvinula umelú inteligenciu, ktorá dokáže zlepšiť kvalitu videohovorov a "vyplniť medzery" spôsobené zlým internetovým spojením.
Firma ponúka softvér verejným inštitúciám zadarmo. Využiť by sa dal napríklad v dopravných prostriedkoch či v obchodoch.
Hovorí sa, že stroje raz nahradia nás, ľudí. Je to naozaj možné? Je - ale nie bez ľudí.
Zhodli sa na tom účastníci výročnej konferencie Americkej asociácie pre rozvoj vedy.
Britský start-up Exscientia a japonská farmaceutická spoločnosť Sumitomo Dainippon Pharma vyvinuli pomocou umelej inteligencie liek, ktorý vyskúšajú na ľuďoch.
Chceme byť skutočne slobodný? Pýta sa francúzsky spisovateľ.
Film uvedú na áčkovom festivale v medzinárodnej premiére.
Pred tým, než sa vývoj umelej inteligencie ľuďom vymkne z rúk, mali by firmy nastaviť jasné pravidlá, ako pri vývoji postupovať.
Intel kupuje izraelskú počítačovú firmu Habana Labs. Za výrobcu čipov pre umelú inteligenciu Intel zaplatí dve miliardy dolárov.