Nočné budenie, behanie na toaletu a nepríjemný pocit, že v mechúre niečo zostalo. Zväčšená prostata sa dá vyliečiť aj inak ako operáciou alebo zákrokom cez močovú rúru.
Urológ hovorí o tzv. inkontinenčnom cunami.
Vyhnete sa vyšetreniu cez konečník vďaka novému testu na odhalenie rakoviny prostaty?
Krvný test, ktorý je novinkou, dokáže s najvyššou presnosťou odlíšiť nezhubné zväčšenie prostaty od rakovinového bujnenia.
Preventívne prehliadky u urológa totiž absolvovalo tento rok len 5,5 % poistencov.
Prečo pri hľadaní druhého najčastejšieho karcinómu u mužov nestačí ultrazvuk?
Existujú aj nechirurgické metódy, prostredníctvom ktorých možno dostať svoje panvové dno do kondície.
Urológ vám položí otázky týkajúce sa vašich príznakov. Vaša odpoveď pomôže lekárovi rozhodnúť, či sú vaše príznaky mierne, stredné alebo závažné.
Na Slovensku trpí rakovinou prostaty takmer 9 000 Slovákov, pričom ročne pribúda viac ako 2 000 nových pacientov. Prevencia, vrátane včasnej diagnostiky tohto ochorenia, je podľa odborníkov kľúčová.
Dá sa riešiť nutkavé močenie? Ako?
Preventívne prehliadky je vhodné absolvovať, aj keď ste v poriadku. Ak však už problémy máte, neváhajte. Ako bude prehliadka prebiehať a na čo sa treba opýtať?
Viete, aké sú najčastejšie ochorenia prostaty a ako im predísť? Odpovedáme na vaše otázky.
Prečo je dôležité o tom hovoriť, hovorí odborníčka Andrea Križanová. Aké sú ďalšie spôsoby, ako sa vyhnúť problémom so zdravím?
Rakovina prostaty je dnes najčastejším nádorovým ochorením u mužov. Kedy zájsť na "servisnú prehliadku" so sebou a nie s autom?
Čo je nové v slovenskom zdravotníctve? Aké boli najčastejšie dôvody na hospitalizáciu v rokoch 2018 a 17? A viete, čo robí urológ? Až 40% opýtaných nevedelo...
Návšteva urológa? Pre mnohých mužov tabu téma! Môže to mať predsa len nepríjemné dôsledky...
Hoci nepociťujete žiadne zdravotné problémy preventívna prehliadka vám môže pomôcť dozvedieť sa pravdu o vašom zdravotnom stave.
Je prirodzené, že s vekom pribúdajú aj rôzne zdravotné ťažkosti. Karcinóm prostaty sa týka najmä mužov po päťdesiatke a v tomto veku patrí medzi najčastejšie zhubné ochorenia.
Začína sa Týždeň kontinencie. Téma, ktorá ľudí trápi, no stále sa o nej hanbia rozprávať.
Stáva sa, že naše orgány nehrajú v rámci orchestra zvaného telo správne tóny. Močový mechúr najmä u žien občas zahrá v molovej tónine "CYS". Ako CYStitída. Pri návrate k správnemu "CE" môžu pomôcť aj brusniCE.