Kto chce zhodnotiť úspory, do banky by chodiť nemal. Doba núti ľudí zhodnocovať kapitál podnikaním či investovaním, napríklad do realít či rôznych fondov.
Trnava bude mať vlastného energetického manažéra. Jeho prvou úlohou bude zmapovať súčasný stav mestských budov a zistiť, aká je ich spotreba.
Oľga Hajduková sa nedávno zamestnala v jednej michalovskej fabrike. Prvé tri mesiace skúšobnej doby bude poberať plat zhruba o 30 eur vyšší, ako je minimálna mzda na Slovensku.
Podarí sa novej vláde napraviť žalostný stav v druhom penzijnom pilieri? Mnohí doň vkladali veľké nádeje a teraz sa k svojim úsporám nevedia ani poriadne dostať.
Situácia, keď sa tento rok penzie valorizovali pri nulovej inflácii "len" o 1,90 eura mesačne, sa už nezopakuje. Vláda chce určiť minimálnu sumu, o ktorú sa penzia zdvihne.
Na konci rebríčka je Kazachstan so sumou 406 eur na obyvateľa.
Ku koncu šiesteho mesiaca mal každý dospelý Slovák od bánk požičaných v priemere 5 510 eur.
Energetické úspory a obnoviteľné zdroje energie pomôžu znížiť ceny energií, hovorí Paul Hodson, šéf Odboru energetickej efektívnosti Európskej komisie.
Predstava ľudí, že pri odchode do dôchodku si vyberú na ruku slušnú sumu peňazí z druhého piliera, je mylná.
MARIÁN REPA: Zatiaľ čo sporná sKarta v Česku skončila s veľkým fiaskom, naše ministerstvo financií obdobný projekt vyplácania sociálnych dávok na osobitné účty plánuje spustiť.
ĽUBOŠ PAVELKA: Liečenie problémov nadmernej zadlženosti infláciou alebo priamou konfiškáciou časti úspor obyvateľov vo forme trebárs desaťpercentnej dane na finančný majetok obyvateľov EÚ je klasický recept ekonómov do zlého počasia.
ALEXANDER AČ: Peniaze v bankách na súkromných účtoch nemusia byť nedotknuteľné. Môže sa to časom týkať aj tých vašich. Svedčí o tom dokument Európskej únie, ktorý sa nemal dostať na verejnosť.
Priemerný Slovák mal ku koncu minulého roka z banky požičaných 3 807 eur. Vyplynulo to z údajov Európskej centrálnej banky a prepočtov Poštovej banky.
Väčšina Slovákov deklaruje názor, ktorý sa prikláňa skôr k šetreniu a následnej kúpe ako k životu na úver. Napriek tomu je realita odlišná.
JAN KELLER: Debata o význame sociálneho štátu pre spoločnosť patrí k ústredným bodom polemiky vedenej medzi pravicou a ľavicou.
Slovensko má v regióne najsilnejší druhý dôchodkový pilier. Aj napriek vlaňajšiemu zníženiu odvodov z hrubej mzdy na súkromné penzie z deviatich na štyri percentá.
Patríte k šťastlivcom, ktorým sa kus ak nie polovica platu neodlieva kamsi "bokom" do banky na hypotéku?
Až 25-tisíc gréckych štátnych zamestnancov príde o prácu. Väčšinu z nich tvoria učitelia, zamestnanci škôl a mestskí poslanci.
Klienti slovenských bánk sú stále viac naklonení sporeniu ako požičiavaniu.