Objav môže podľa vedcov viesť k vývoju nových liečebných metód poškodenej pečene.
Posúva nás to o jeden krok vpred k nášmu cieľu vytvoriť vakcíny ešte predtým, ako vôbec vypukne pandémia, povedal prvý autor štúdie.
Tím vedcov na území dnešnej Argentíny zrejme našiel dôkaz pokusu o domestikáciu líšky starý približne 1 500 rokov.
Vedci dúfajú, že sa vďaka tomu dozvedia o rastlinách viac, aby ich mohli lepšie chrániť pred škodcami a klimatickými zmenami.
Výbuchy tejto intenzity sa podľa matematických modelov vyskytujú iba raz za 10 000 rokov.
Niektoré žaby vydávajú tak prenikavé zvuky, že to iným živočíchom trhá uši, ľudské ucho ale zvuky s takto vysokou frekvenciou nepočuje.
Jej hmotnosť je 33-krát väčšia ako hmotnosť Slnka.
Je to ako zažiť iný svet. Vidíte ich a sú všetci pohromade ako skupina. Je to neuveriteľné, hovorí Josie Hubbardová, odborníčka na správanie zvierat.
Reakcie zvierat na zatmenie Slnka sú pomerne málo preskúmané. Vedci sa teraz preto obrátili na verejnosť s prosbou o pomoc.
Tento objav podľa vedcov pomáha porozumieť, ako sa počas storočí vyvíjalo stravovanie ľudí, najmä v spojitosti s konzumáciou cukru.
Cikády napriek svojej malej veľkosti nevylučujú moč vo forme kvapiek, ale prúdom. Prekvapivé výsledky štúdie môžu mať mnohostranné využitie.
Štúdia dokazuje, že títo domáci maznáčikovia dokážu pochopiť viac ako len jednoduché povely, aspoň pokiaľ ide o veci, na ktorých im záleží.
Naznačujú to novoobjavené poznámky talianskeho kupca z 15. storočia.
Morský ľad odráža slnečné žiarenie, čo znamená, že menej ľadu môže viesť k väčšiemu otepľovaniu oceánu.
Čínsku verejnosť už niekoľko rokov fascinuje jediná hnedobiela panda menom Čchi-caj chovaná v zajatí. Výskumníci ju našli opustenú v prírode.
Technológia ocenená Nobelovou cenou dokáže v určitých bodoch prerezať DNA, čo umožní vymazanie nežiaducich génov alebo vloženie nového genetického materiálu do buniek.
Vedci odhalili genetickú mutáciu, ktorá u ľudí spôsobila stratu chvosta.
Za tento stav môže mimoriadne teplá morská voda. Zasiahnutá je už oblasť dlhá 1 100 kilometrov.
Výskumníci zdôraznili, že ide o ojedinelý prípad a že výslovne neodporúčajú takýto postup opakovať.
Fotoprepínače majú významné uplatnenie v priemyselných odvetviach ako pokročilé materiály a vo fotofarmakológii.