Starorímske Pompeje popri výbuchu Vezuvu, ktorý viedol k zničeniu mesta, postihlo zrejme aj zemetrasenie.
Vedci objavili feromón "proti kanibalizmu", ktorý kobylkám bráni vzájomne sa požierať v hustom roji.
Pľúcny ventilátor Q-VENT mini pomáha pacientom s respiračným zlyhávaním.
Po tom, čo ho pre zabitie iného človeka vyhnali z Islandu, vyplával Viking Erik Thorvaldsson, známy ako Erik Červený, smerom na západ hľadať nový domov.
Medzinárodný tím vedcov zachytil najväčšiu vesmírnu explóziu v histórii skúmania vesmíru.
V mozgu niektorých umierajúcich ľudí, ktorí už nevykonávajú žiadnu činnosť, sa v okamihu „prekročenia hranice“ stane niečo nezvyčajné...
Opavskí fyzici v spolupráci so zahraničnými vedcami študujú doposiaľ nevysvetlené vlastnosti premenného röntgenového žiarenia pochádzajúceho z blízkosti čiernych dier.
Vedci pomenovali nový rod po hlavnej zápornej postave z trilógie Pán prsteňov.
Vedci nikdy nevideli myší mozog tak podrobne ako teraz.
Americkí vedci sa domnievajú, že sa im podarilo odhaliť príčinu šedivenia vlasov.
Prehodiť pri obúvaní ľavú topánku za pravú je nepríjemné, ale zameniť rovnakým spôsobom pri výrobe liečiv molekuly môže byť osudné - namiesto lieku vznikne jed.
Skupina vedcov extrahovala vzorku ľudskej DNA nájdenú v 20 000 rokov starom kostenom šperku.
Podmorské vrchy sopečného pôvodu zohrávajú dôležitú úlohu pri formovaní oceánskych ekosystémov, ovplyvňujú klímu, ale môžu byť aj dôležitým zdrojom zdrojov. Ale ľudstvo o nich nevie takmer nič.
Papagáje vynikajú vysokým intelektom a rady sa učia, čo priviedlo skupinu vedcov na myšlienku vyskúšať, či budú tieto vtáky schopné interagovať cez videokonferenčný hovor.
Približne rovnaký počet génov ako škrkavka a menej génov ako kukurica má Homo sapiens, ktorého genóm je na 99 % rovnaký ako genóm šimpanza alebo neandertálca.
Kvôli úplnej temnote, teplotám blížiacim sa bodu mrazu a drvivému tlaku sa až do konca 70. rokov minulého storočia vedci domnievali, že život v takzvanej hadalovej zóne nie je možný.
Príznaky autizmu u detí doteraz odborníci nedokázali zistiť skôr ako pred dosiahnutím veku dvoch rokov. Teraz však vedci našli spôsob, ako rozpoznať niektoré príznaky oveľa skôr.
Vedci už dávnejšie zistili, že častejší kontakt detí so zvieratami znižuje riziko potravinových alergií.
Vo vedeckom výskume zameranom na testovanie nových liekov boli po desaťročia bežne používaní iba myší samčekovia.
Medzi ľuďmi nad 65 rokov v USA za posledné dve desaťročia až štvornásobne stúpli úmrtia v dôsledku predávkovania drogami. Vyplýva to zo štúdie vedeckého tímu Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA) v USA.