Zlúčenie Vojenského spravodajstvo a SIS si vie minister obrany Jaroslav Naď predstaviť len ťažko.
Minister obrany zdôraznil, že nemôže potvrdiť ani vyvrátiť, či Kyselica pôsobil ako príslušník Vojenského spravodajstva v čase, keď bol aj súčasťou predvolebnej kampane OĽaNO.
Minister obrany Naď povedal, že ako kandidát prešiel Kleštinec prísnym skríningom - má bezpečnostnú previerku na stupeň "prísne tajné", absolvoval tiež psychotesty a vyšetrenie na polygrafe.
MARIÁN REPA: Profesionálni vojaci v demokratických krajinách nesmú byť členmi politických strán. Kyselica ako spravodajský dôstojník a zároveň príslušník ozbrojených síl tento princíp porušil.
Človek si podľa Šeligu musí vybrať, ako chce svojej krajine slúžiť. Podľa Smeru by mal vrátiť aj mandát poslanca.
IGOR DANIŠ: O Kyselicovom „strete záujmov“ musel Matovič vedieť najneskôr pri jeho vymenovaní za štátneho tajomníka. Prečo o tom vždy čestný Matovič neinformoval verejnosť?
Výbor povedú jeho podpredsedovia, za ktorých boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).
Dostál avizoval, že po sfunkčnení výboru sa funkcie vzdá. Poslanci opätovne nezvolili predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.
Riaditeľ Vojenského spravodajstva Ján Balciar koncom marca skončí vo svojej funkcii na vlastnú žiadosť. Cíti sa byť unavený. Minister obrany to akceptoval.
Malo ísť o medializované informácie o možnej trestnej činnosti šéfa Vojenského spravodajstva Balciara v súvislosti s jeho majetkom.
Podľa predsedu SaS to nie je ojedinelý prípad pomsty vysokých predstaviteľov Vojenského spravodajstva na nepohodlných osobách.
Podľa Gajdoša platí to, čo povedal po septembrovom parlamentnom výbore pre kontrolu Vojenského spravodajstva.
Skuhra si s Kočnerom vymenil desiatky správ cez aplikácie Viber a WhatsApp.
Predseda vlády ocenil vysokú profesionalitu práce príslušníkov Vojenského spravodajstva.
Tajná služba kauzu nespomína ani vo verzii správy, ktorú sprístupnila verejnosti.
Pripomenul však, že ak by nemecká strana okamžite po únose, ktorý bol zachytený na kamery, informovala medzinárodné inštitúcie, Slovensko mohlo byť obozretnejšie.
Parlament odvolal z výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Petru Krištúfkovú, poslankyňu hnutia Borisa Kollára Sme rodina.
SNS chce podľa Kollára nezmyselným útokom na Krištúfkovú prekryť vlastné kauzy a prepojenia na mafiu.
MARTIN KRNO: Už len zaradenie Galka do osobitného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo za hranicou.
Po vyše troch týždňoch od vymenovania novej vlády nastali prvé zmeny v tajných službách.