Volebná kampaň sa začala 10. februára 2024 a končí 5. júna 2024.
Viac krvi, menej krvi a znova viac krvi. V takom rytme by sa podľa prognóz malo potvrdenie Putina na poste šéfa Kremľa prejaviť na ukrajinských bojiskách.
MICHAL HORSKÝ: Slovensko sa blíži k volebnému vyvrcholeniu. Bola však kampaň adekvátnou reflexiou našej verejnej diskusie? V čom je problém? A čo si z toho vziať?
PETER PELLEGRINI: Mesiac pred parlamentnými voľbami dominujú vo verejnej debate nezmysly, ktoré majú na hony ďaleko od skutočných problémov ľudí.
BORIS ZALA: Prispatejšiu volebnú kampaň si vari ani nepamätám. Znepokojujúce je skôr to, že zatiaľ ani jedna politická strana nepredstavila reálny volebný program, čo vlastne chce so Slovenskom urobiť.
MICHAL HORSKÝ: Hospodária strany s našimi peniazmi tak, ako by sme si priali? Problém nie je len v pofidérnych praktikách, ale aj v systéme. Prečo? A čo s tým?
MICHAL HORSKÝ: Boj o voliča beží na plné obrátky a neraz nekalo. Moc je lákavá, a tak nečudo, že sa strany uchyľujú aj k stratégiám za horizontom zákona. Aj podvod niečo stojí.
ANTON MARCINČIN: Nie je pravda, že nedostatok pociťujú všetci. Podobne nie všetci sa tešia imunite voči vyvodeniu zodpovednosti. Kto má prístup k nedostatkovým tovarom a službám, má moc.
MICHAL HORSKÝ: Politické strany zrazu počúvajú a stretávajú sa s občanmi. Vitajte v politickej kampani.
Väčšie parlamentné strany si vedia financovať volebnú kampaň z príspevku od štátu, tie malé musia zaujať sponzorov.
Etický kódex volebnej kampane politických strán má kultivovať politickú komunikáciu na všetkých úrovniach.
Ak chce dočasne poverená vláda Eduarda Hegera späť právomoci, prezidentka by jej hneď mala zobrať poverenie, hovorí v podcaste denníka Pravda politológ Jozef Lenč.
Na sociálne siete najviac minul košický kandidát na župana. Svoju kampaň končí vizualizáciami svojich sľubov.
Čo si kandidáti v boji o voliča môžu dovoliť a čo už je cez čiaru? Denník Pravda sa pýtal odborníkov na právo.
MICHAL KALIŇÁK: O rok o takomto čase bude finišovať volebná kampaň pre komunálne aj regionálne voľby.
ZUZANA KUSÁ: Česko si tlieska za vysokú volebnú účasť. Nad 35 percentami nezaujímajúcich sa či odradených voličov nik nementoruje.
IVAN HOFFMAN: Zatiaľ čo progresívci na Slovensku pôsobia ako outsideri, českí Piráti sa vypracovali na favorita nadchádzajúcich volieb. Nie je to iba kvôli efektu jednookého medzi slepými.
Predseda SNS Andrej Danko chce opäť upravovať volebné pravidlá pre strany a hovorí o trestnoprávnych postihoch, ak ich niekto poruší.
Okresanie peňazí pre strany v kampani avizoval šéf SNS Danko len uplynulý víkend. Návrh prešiel vládou a parlament ho už aj schválil.
EDUARD BÁRÁNY: Na diskusiu o zásadných zmenách volebného systému alebo úpravy kampane nie je vhodná doba, lebo ani nie o desať mesiacov budú parlamentné voľby.