Za vraždu člena skupiny Tibora B., ktorá sa stala v januári 1999, je stíhaný len Róbert L, prezývaný Kýbel.
Volodymyr Yegorov čelí na Krajskom súde v Bratislave obžalobe z piatich vrážd a inej trestnej činnosti.
Nočná zábava v centre bratislavského Starého Mesta v sobotu vyvrcholila zbytočnou vraždou.
Obyvatelia amerického mesta Baltimore žiadajú 72-hodinové prímerie. Reagovali tak na vzrastajúci počet vrážd v meste.
O zadržaní podozrivého z vraždy francúzskej študentky Lucile K. informovali s odvolaním sa na policajné zdroje rakúske i nemecké médiá.
Kriminalisti v Berlíne ešte nevyšetrili jednu vraždu a už majú pred sebou vyšetrovanie ďalších troch.
Najviac nebezpečných miest sa nachádza v Latinskej Amerike – až 41 je práve latinskoamerických a hneď 21 sa nachádza v Brazílii. V rebríčku sú aj 4 z USA.
Počet vrážd v Mexiku je na najnižšej úrovni od roku 2008. V minulom roku zomrelo v tejto severoamerickej krajine násilnou smrťou 19 669 ľudí.
Mŕtvolu 52-ročného muža a 62-ročnej ženy našli v pondelok ráno v chatovej oblasti Pod Šomodou v Hlohovci.
Z vraždy 56-ročnej ženy, ktorej telo objavili v sobotu doobeda v byte na Čergovskej ulici v Prešove, obvinili jej 55-ročného manžela Juraja.
V kauze piatich vrážd, v ktorej je obžalovaná skupina mužov okolo ukrajinského bosa Volodymyra Y. sa v pondelok pred Krajským súdom v Bratislave opäť nepojednávalo.
Kolumbijská justícia začala vyšetrovanie viac ako dvoch desiatok popredných armádnych generálov kvôli ich údajnej úlohe v škandále so zabíjaním civilistov.
Trojicu mužov súd uznal za vinných z vraždy a vedenia teroristickej organizácie. Útok vykonali nožmi vyzbrojení separatisti z Ujgurskej autonómnej oblasti.
Muž je obžalovaný z účasti na zavraždení najmenej 3 681 ľudí, keď pôsobil ako zdravotník SS v bývalom koncentračnom tábore Osvienčim-Brezinka.
Bývalý prevádzkar hotela Junior v Bratislave Ľuboš Vašut vypovedal na hlavnom pojednávaní s časťou skupiny sýkorovcov pod vedením Róberta L.
Zabití moslimovia nepatrili k žiadnym radikálom a všetci traja boli zapojení do humanitárnych projektov.
"Ľudia si na samovraždu zriedka volia skok do kanála. Ak by šlo o nehody, znamenalo by to, že ľudia v Manchestri sú nezvyčajne nemotorní," hovorí psychológ.
Podľa spravodajského portálu Deutsche Welle tak urobil počas procesu, v rámci ktorého je obvinený z vrážd troch pacientov.
Militanti zrejme z extrémistickej skupiny Boko Haram zaútočili na obyvateľov dediny Gumsuri, zabili pritom 35 ľudí a uniesli viac ako sto žien a detí.
Podozrivá vraj zabíjala pacientov, ktorí ju rozčuľovali, a tých, ktorých príbuzní na ňu mali príliš veľa požiadaviek. Pri telách si potom robila fotografie.