Na to, aby sme sa vystresovali, nám niekedy úplne stačí naša vlastná myseľ. Stačí, že si človek pomyslí na to, čo ho čaká zajtra v práci a je v strese.
Sú doslova ako aktualizácie operačného systému vo vašej hlave. Vďaka nim podporíte tvorivosť, inovácie a svoju hlavu premeníte na liaheň dobrých nápadov.
Zistenia vedci nazvali „priekopnícke dôkazy o účinnosti skrátenia pracovného času.
Home office nie je liek na vyhorenie. Práve naopak, môže byť tým posledným polienkom, ktoré z vyhorenia spraví poriadnu vatru.
Nenápadné, ale jasné znaky, že balansujete na hranici vyhorenia sa zvyknú objaviť často práve po pár dňoch oddychu. Cítite sa ako školák, ktorý má ísť po prázdninách do školy.
Kto prehnane veľa športuje, je podľa jednej štúdie nielen telesne, ale aj duševne vyčerpaný. A to nie je všetko...
Zdravie a šťastie sú dve najhodnotnejšie životné veličiny. Nedajú sa kúpiť za žiadne peniaze, no nemožno oni očakávať, že ich dostanete zadarmo.
Syndróm vyhorenia je známejší pod anglickým výrazom burnout syndrome a podozrenie majú skôr príbuzný, ako človek, ktorý "horí". Odborníčka radí, čo v takýchto prípadoch robiť.
Mať zamestnanie je v dnešnej dobe dôležité. Ale ak v ňom prežívame najmä stres a blížime sa k psychickému vyhoreniu, niečo treba zmeniť.
Americký herec Matt LeBlanc poprel správy, že sa kedysi takmer nervovo zrútil a trpel syndrómom vyhorenia.
Ste v jednom kole, deň čo deň sa venujete tým istým činnostiam, zacyklili ste sa a trpí vaše telo, myseľ i okolie? Urobte s tým niečo, chce to zmenu!