Riadiť dobre svoj čas nie je jednoduché. Aj to sa treba naučiť a často je to tvrdá práca.
Absolventi pedagogiky, filozofie, estetiky či sociálnej práce nezvyknú podľa personálnej agentúry zarobiť ani priemernú mzdu v hospodárstve.
Študenti, ktorí sa rozhodujú o vysokoškolskom štúdiu, by mali poznať, aké vysoké školy na Slovensku máme a aké poplatky ich môžu čakať.
Európska komisia plánuje do ôsmich rokov zjednotiť pravidlá vzdelávania pre všetky členské štáty.
Trh práce sa v súčasnosti stále rozrastá. Pracovné príležitosti však nepribúdajú pre všetky skupiny uchádzačov rovnako.
Dobrá správa pre vysokoškolákov. Po novom by už za prekročenie bežnej dĺžky štúdia o jeden rok nemali platiť.
Namiesto nástupu do zamestnania strastiplná cesta na slovenské úrady práce. V tomto roku je to opäť trpká realita až pre 25 percent promovaných vysokoškolákov.
O štúdium na Univerzite tretieho veku je medzi seniormi priam bitka. Keď skončia jeden odbor, hneď sa hlásia na druhý.
Bratislavský dopravný podnik ponúka vysokoškolákom možnosť privyrobiť si ako vodiči električiek. Chce tak znížiť nedostatok pracovnej sily, s ktorým dlhodobo zápasí.
Tisíce absolventov vysokých škôl si aktuálne hľadajú zamestnanie a skromní niektorí rozhodne nie sú. Očakávajú už od svojho prvého zamestnania priemerný plat 926 eur.
Slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, ale i učitelia a výskumníci sa môžu uchádzať o štipendiá na ročné študijné alebo výskumné pobyty do Číny.
Vysokoškolskí študenti a učitelia už nebudú môcť získať také vysoké pôžičky z Fondu na podporu vzdelávania ako v uplynulom akademickom roku.
Približne 150 ponúk na dlhodobú prax ponúkli firmy vysokoškolákom v rámci národného projektu.
Nezamestnanosť v septembri opäť narástla, je už na úrovni 13,84 percenta. Príčinou má byť najmä útlm sezónnych prác a príchod absolventov stredných škôl na úrady práce.
Najnižšej nezamestnanosti a najvyšším platom sa u nás tešia najmä vysokoškolsky vzdelaní ľudia, s čím súvisí aj ich celková životná spokojnosť.
MARIÁN REPA: Na prvý pohľad môže správa o klesajúcom počte vysokoškolákov vyzerať tragicky, lenže jediní, kto by mali mať hlavu v smútku, sú zriaďovatelia rôznych „dedinských“ univerzít.