Gróf Henrich Apponyi zakúsil bohémsky život západného sveta. Oponice vďaka nemu zažili trochu lesku zlatých 20. rokov minulého storočia, ktoré prišli po náročnom období.
V Londýne v stredu otvorili výstavu fotografií, ktorej témou je vzťah zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. k jej obľúbenému plemenu psov.
Imre Madách sa narodil aj väčšinu života prežil v Dolnej Strehovej a patrí k najväčším maďarským spisovateľom. V Slovenskom národnom múzeu otvorili pútavú výstavu o jeho živote a knihe.
Výstava v Divadle Andreaj Bagara v Nitre dokumentuje život, dejiny a prínos židovskej komunity v meste od konca 19. storočia po koniec druhej svetovej vojny.
Výtvarníčka Eva Bodó nám porozprávala, čím na ňu zapôsobili pusté parcely v Šamoríne.
Študenti sa predstavujú fotografickými projektami, ale aj inštaláciami, ktoré reagujú na súčasnosť.
Rozhovor s umelcom, ktorý v Bratislave otvoril výstavu Zodiak a skúma i tajomstvá vesmíru.
Do súťaže sa zapojilo 121 škôl, ktoré poslali na vyhodnotenie 477 prác detí a mládeže vo veku od šiestich do 19 rokov.
Významné míľniky lyžovania na Martinských holiach mapuje výstava historických fotografií, ktorú v utorok sprístupnia v Martine. Podľa Mateja Bórika z martinského združenia Metro lákali hrebene Malej Fatry priekopníkov lyžovania už pred sto rokmi.
Repliky umeleckých výjavov z dávnych čias prezentuje výstava Paleoart - Za tajomným jaskynným umením praveku v Múzeu Andreja Kmeťa - SNM v Martine.
Návštevníci môžu vidieť Lucie, Mikuláša, čerta, anjela, hrica či Troch kráľov, ukážku štedrovečerného stola, vianočný stromček aj betlehemy.
Bobria rodinka by sa mala rozšíriť aj o mláďatá, ktoré by mali pribudnúť už začiatkom nového roka.
Umelec, ktorý sa sochárstvu venuje od roku 1989, teraz svoje diela vystavuje v priestoroch bratislavského Divadla Nová scéna.
Ako sa oslavovali vianočné sviatky v kaštieli šľachtickej rodiny v roku 1864?
Východoslovenská galéria v Košiciach prináša diela výtvarníka Ota Hudeca, ktoré vznikli na Slovensku aj v zahraničí.
Hviezdni hostia z celého sveta a vône, s ktorými sa spájajú sny, túžby a vášne celých generácií - taký bol večer slávnostného otvorenia.
Od otvorenia zrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie výstavu Prológ navštívilo už 7-tisíc ľudí z celého Slovenska.
Jaskyňa dlhá asi 37 metrov sa nachádza v Tisovci, ale v súčasnosti nie je prístupná pre verejnosť, lebo v nej prebieha výskum.
Komiksová výstava prináša životný príbeh dvoch katolíckych disidentov na tridsiatke panelov.
Výstava v bratislavskej Novej scéne je venovaná sochárovej šesťdesiatke, ktorú oslávi koncom roka.