SILVIA PORUBÄNOVÁ: V ostatnom roku takmer všetci riešime otázky celkovej životnej perspektívy. Zavretí vo svojich príbytkoch sa snažíme nájsť spôsob, ako zmysluplne tráviť voľný čas.
Ľudia na Slovensku si v otázke financií veria viac, ako ukazujú ich reálne znalosti.
Prezidentka uviedla, že teraz nie je čas na politické spory, tvrdí, že na každom dni v škole záleží.
ANTON MARCINČIN: Na Slovensku sme sa vydali cestou veľkých slov, mála údajov a dôrazu na agregátne hodnoty. Vládne inštitúty potrebujeme, no je zle, že nemajú partnerov medzi akademikmi.
Zamestnanci s univerzitným vzdelaním druhého stupňa majú výrazne lepšie platy ako pracovníci s maturitou.
EMIL VIŠŇOVSKÝ: Každého zaujíma morálny profil politikov, , čo je správne. Ten sa stal hlavnou témou povolebného boja o moc, tak ako ním bol v už pred voľbami.
Slovenské domácnosti minú ročne na vzdelávanie asi 1,6 percenta svojich výdavkov, priemer v EÚ je však trochu nižší - 1,1 percenta.
Chystáte sa maturovať alebo máte už maturitné vysvedčenie doma a uvažujete o ďalšom štúdiu? Na výber máte vysoké školy alebo rôzne typy pomaturitného štúdia.
Jeden zo šiestich Európanov vo veku 20 až 34 rokov neštuduje ani nepracuje. To predstavuje až 15 miliónov mladých ľudí.
Na tom, že veda je zaujímavou oblasťou ľudskej činnosti, sa zhodnú štyria z piatich ľudí. Zároveň desatinu populácie desí, čo všetko sa dá s pomocou vedy dokázať.
Podobne, ako ostatné vzdušné znamenia, vodnár a váhy, aj toto dieťa prahne po vedomostiach. Jeho najobľúbenejšia hračka bude knižka.
Aké vzdelanie získate na stredných školách?
IGOR GREXA: Keď vidím rebríčky kvality univerzít vo svete, kde tie naše figurujú hlboko v pelotóne, ak vôbec, zakaždým si spomeniem na Tuol Sleng.
Ľudia, ktorí vyštudovali vysokú školu, reagujú častejšie na ponuky, ktoré sú vhodné pre ľudí s nižším vzdelaním. Vyplýva to z analýzy pracovného portálu Profesia.sk.
Európska komisia (EK) a Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zverejnili 22. novembra spoločnú správu s názvom Zdravie v skratke: Európa 2018.
DUŠAN PIRŠEL: Slovensko malo radšej zostať pri dvoch-troch väčších univerzitách, na viac nemá - ani peniaze, ani vedecké talenty, ani schopných študentov.
Bratislavská mestská časť Karlova Ves pozýva seniorov na individuálne počítačové kurzy. Cena závisí od príjmu, je od dvoch do 10 eur.
Úroveň vzdelania je výrazným činiteľom, ktorý má vplyv na plat a platový progres zamestnancov. Medzinárodný portál Paylab.com spravil analýzu v 13 európskych štátoch.
Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku sa premieta nielen do plošného nárastu miezd. Podľa Miroslava Garaja sa to prejavuje aj zvýšenými príjmami brigádnikov.
Zamestnanci s vysokoškolským titulom predbehnú vo výške zárobku pracovníkov so strednou školou už ako absolventi.