Nepotrebuje vlastniť a s tým súvisiace: usadiť sa. Nepotrebuje to, je doma tam, kde sa práve nachádza.
Hollywoodska hviezda Salma Hayek strávila uplynulých pár dní v Libanone a stihla absolvovať niekoľko oficiálnych návštev či stretnutí s novinármi.
SIMONA POSMÍKOVÁ: Základom všetkého je vzdelanie. Toto nám „tĺkli“ do hláv rodičia aj starí rodičia neprestajne, ešte pred prvým krôčikom do školy.
Jana Trnovská študuje na prestížnej University College London, po skončení odpracuje tri roky v slovenskej štátnej správe. Získala totiž vládne štipendium.
MICHAL KŠIŇAN: Centrum vedecko-technických informácií pred časom zverejnilo zoznam profesií, ktoré bude slovenské hospodárstvo potrebovať v roku 2023.
V roku 2012 študovalo v zahraničí vyše 14 percent Slovákov, čo je tretí najvyšší podiel v Európskej únii po Luxembursku a Cypre.
Mladí kvalifikovaní ľudia tvoria vraj veľkú časť narastajúceho počtu ruských emigrantov. Tvrdí to server Business Insider, ktorý sa odvoláva na štatistiky.
Úrady práce evidujú asi 112-tisíc ľudí v aktívnom veku, ktorí majú iba základné vzdelanie. Ďalších 22-tisíc nemá ani to.
MARIÁN REPA: Za uplynulé dve dekády na Slovensku vyrástla celá generácia, ktorá nikdy nepracovala. Podľa údajov Štatistického úradu SR je u nás zhruba 85-tisíc takýchto ľudí.
Keď bola vydatá, radila jej jedna z tiet, aby neumývala riad v určitú hodinu, pretože z toho jej manžela bolí hlava.
"Učiteľka na mne sedí. " Veta, ktorá častokrát môže znieť ako výhovorka. Z úst dieťaťa však môže byť aj prosbou o pomoc.
To, že sa cudzie jazyky najlepšie učia priamo v krajine, kde sa používajú, je známe. Od septembra majú svoju sezónu dospelí.
Znižovanie verejného dlhu je nutné, v záujme lepšej budúcnosti však treba investovať najmä do školstva a vedy.
Starosta bez základnej školy by nedokázal viesť zastupiteľstvo a mohol by sa pomýliť pri podpisovaní dokumentov, myslí si aktivista Jozef Pavlov.
Bremeno domácich úloh dnes vnímajú rodičia citlivejšie a sú vo väčšom strese z budúcnosti svojich detí ako kedysi, hovorí sociologička Zuzana Kusá.
Niektorí opoziční poslanci chcú vzdelanostný cenzus pre starostov a primátorov napadnúť na Ústavnom súde SR.
Ústavní právnici hovoria, že vzdelanostný cenzus pre starostov je na hrane, ak nie rovno za hranou ústavnosti. Poslanec Smeru si myslí, že o protiústavnosti sa nedá hovoriť.
OLIVER BAKOŠ: Slovenská spoločnosť sa dostala do neľahkého obdobia svojho prudkého vývinu vo všetkých smeroch. Už nielen vláda, príslušné inštitúcie, ale aj mnohí spoluobčania si kladú otázku, či ľudia, ktorí spoločnosť vedú a riadia, by nemali mať aj nejaké vzdelanie.
Pravda sa pýtala starostov šiestich slovenských obcí, čo hovoria na nový volebný kódex. Väčšina z opýtaných s novinkou nemá problém.
Môže sa starostom alebo primátorom stať iba ten, kto má skončenú aspoň strednú školu? Parlament schválil túto podmienku.